16.8 C
Скопје
15:50 - 27 февруари, 2024

Ознака : Арбен Таравари

ЕспресоСлајдер

Градоначалникот Таравари на кормилото на Алијанса за Албанците

Еспресо
Градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари ќе биде в.д. претседател на Алијансата за Албанците. Таква одлука е донесена на денешното централно претседателство на партијата, откако Зијадин...