36.8 C
Скопје
19:22 - 15 јули, 2024

Ознака : „Ајде да зажмуримо”

Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЖивотни ПриказниСлајдер

(РАЗГОВОР) ЗЕМЈАТА ПОСТОЈАНО НИ НУДИ МАТЕРИЈАЛ ЗА КОМЕДИЈА: Жарко Јовановиќ со „Ајде да зажмуримо” ќе ве насмее до солзи

Кате Божиновска
Има 26 години, завршил на Факултетот за Драмски уметности, запловил во водите на хуморот и стендап настапите.  Можете да го видите во некоја од претставите...