36.8 C
Скопје
18:10 - 19 јули, 2024

Ознака : 3200 Phaeton

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Научниците загрижени поради „чудното“ однесување на необичниот астероид познат како „камена комета“

Еспресо
Планетарниот научник Шон Маршал од опсерваторијата „Аресибо“ во Порторико и неговите колеги минатата недела на 54. годишен состанок на Одделот за планетарни науки на Американското...