38.8 C
Скопје
13:58 - 18 јули, 2024

(Видео) Цеца и Жељко Јоксимовиќ снимија дует: „Жељко напиша песна која е совршена за Цеца“

Жељко Јоксимовиќ и Светлана Цеца Ражнатовиќ снимија дует, а ова не е прв пат да соработуваат.

Жељко напиша песна која беше совршена за нивната соработка, по што стапил во контакт со пејачката, известуват српските медиуми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @estradni.arhiv

Цеца и Жељко веќе соработуваа, кога тој и ги пееше придружните вокали за еден од нејзините најголеми хитови „Лепи громе мој“.

Дуетот бил договорен уште пред летото, а песната ќе се појави на новиот албум на Цеца кој е „на пат“.

Овој проект Цеца индиректно го најави пред неколку месеци кога објави како заедно ја пејат песната „Један дан живота“.

Слични објави

(Видео) Тања Савиќ како капетан на брод: Пејачката пука од среќа на одморот со помладиот дечко

Еспресо

(Фото) Огњен Амиџиќ и Мина Наумовиќ уживаат на одмор на Кипар: Хотел со пет ѕвезди, едно ноќевање чини 750 евра!

Еспресо

Викенд среќници: Три хороскопски знаци ќе скокаат од радост овој викенд

еспресо

Анџелина Џоли го моли Бред Пит: „Прекини ги судските случаи“

еспресо

Ќерката на шеикот од Дубаи го остави сопругот преку Инстаграм: „Драг мажу, додека си зафатен со други жени…“

еспресо

Хороскоп за 18 јуни: За Водолијата несогласувања, успех за Близнаците

еспресо
Се вчитува....