31.8 C
Скопје
19:56 - 22 јули, 2024

Уште една славна личност вмешана во смртта на Метју Пери: Заедно набавувале дрога 

Уште една славна личност е поврзана со истрагата за смртта на Метју Пери поврзана со дрога, а новиот извештај зборува за нивната заедничка зависност.

Сè уште неименуваната жена, наводно, тврдела дека повеќе не е корисник на дрога, туку дека е „подвижна аптека“, според изворот. Се појавија фотографии на кои се гледа жена со Метју Пери во ординација каде што му препишува кетамин.

Двајцата меѓусебно се упатувале кај нивните лекари за да добијат лекови и честопати си се доверувале еден на друг за нивните битки со зависноста, тврди изворот.

Анонимната славна личност е втората личност поврзана со смртта на Пери откако беше именувана поранешната сопруга на Чарли Шин, глумицата Брук Милер, за соработка и набавка на лекови и дрога за глумецот.

Да потсетиме, актерот на 28 октомври 2023 година беше пронајден мртов во хидромасажна када во неговиот дом во Лос Анџелес.

Починал од акутни ефекти на кетамин и давење, покажала неговата обдукција. Актерот имал слични количества кетамин во телото како болнички пациент под општа анестезија.

Актерот и претходно во неколку наврати отворено зборуваше за примање терапија, т.е. инфузија на кетамин како третман против депресија.

Слични објави

(Видео) Ја покажа својата витка линија и стомачните: Николина Пишек заводлива во бело минијатурно бикини

Еспресо

(Видео) Исплива интимна снимка од Јована Јеремиќ и нејзиниот партнер: Не можат да ги тргнат рацете еден од друг

Еспресо

Бившиот на Цеца се омажи за мисица: Богдан и Јована се венчаа во тајност на свето место

Еспресо

(Видео) Шекил О’Нил и српскиот рапер направија хаос во Хрватска: Дресот на НБА ѕвездата ги воодушеви сите!

Еспресо

Никол Кидман даде редок коментар за Том Круз: „Живеевме во приколка, бевме многу блиски“

еспресо

Пет години од смртта на Дијана Милојковиќ: Нејзината натчовечка борба со тешката болест го сплоти Балканот

Еспресо
Се вчитува....