38.8 C
Скопје
16:46 - 19 јули, 2024

Астропрогноза за сабота, 6 јули: Авантура за Овните, нова личност за Близнаците

Овен

Ќе сакате нови искуства и авантури. Затоа, слободно поминете го овој ден активно и со бенефит. Поканете ги пријателите или семејството да ви се придружат за интересно искуство.

Бик

На Бикот во текот на работната недела им недостасуваше семејна удобност и мир. Затоа, подобро е да го поминете овој ден дома и да не брзате никаде. Грижете се за домашните работи и згответе нешто вкусно за вашите роднини.

Близнаци

Ќе запознаете нова личност која ќе ви ги промени плановите за викендот. Не грижете се, бидејќи тоа ќе биде само на подобро и ќе ви се допаднат нејзините предлози. Ќе имате пријатни спомени.

Рак

Покажете грижа и внимание кон вашите роднини. Јавете им се или направете изненадување и дојдете да ги посетите. Уживајте во времето заедно и повторно кажете им колку ги сакате и цените.

Лав

Лавовите ќе најдат инспирација за нови креативни проекти или хоби. Овој ден е поволен за самоизразување и откривање на вашиот потенцијал. Затоа, зборувајте за вашите идеи и оживејте ги.

Девица

Не ги одложувајте за утре работите што може да се направат денес. Ако ви е тешко сами, побарајте помош од пријателите или некој близок. Но, не заборавајте да се одморите и да се грижите за себе.

Вага

Хармонијата и рамнотежата се она што ќе го доживеете во сабота. Поминете време сами, анализирајте го сопствениот живот и достигнувања. Исто така, имајте ги на ум вашите лични цели и соништа кои можете да почнете да ги реализирате.

Шкорпија

Скорпиите ќе бидат сигурни во своите одлуки, па дури и ќе можат да ги преземат проблемите на другите. Сепак, не се возбудувајте премногу поради тоа, бидејќи постои ризик од емоционално исцрпување. Затоа, задолжително опуштете се навечер.

Стрелец

Поминете го денот со саканата личност. Можеби сте имале некои тешкотии во врската во последно време, па сега е време да ги решите. Ако немате партнер, тоа наскоро ќе се промени.

Јарец

Не заборавајте за вашето здравје и на спортски активности. Ви недостига физичка активност, која нема да биде од корист само за вашата фигура, туку и за вашите мисли. Затоа, трчање во парк или уплатете часови во теретана, дефинитивно ќе ви помогнат.

Водолија

Водолиите чекаат важна вест денес, можби и важна набавка за која долго време собирате средства. Но, не треба на сите да им кажувате за тоа. Подобро да чувате во тајност и подоцна да прославите.

Риби

Ќе имате емотивен ден. Пријателите може да ви кажат добри вести кои ќе ве расположат. Ќе имате и желба да изненадите некого за да го развеселите.

Викенд среќлии: Три хорокопски знаци ќе се стопат од радост на 6 и 7 јули

Слични објави

(Фото) Јелена Карлеуша со шокантна објава за куче претепано до смрт: „Барам итна реакција“

еспресо

(Видео) „Жено, побарај помош!“ Ана Николиќ повторно шокира, во долна облека шета по улица!

Еспресо

(Фото) Ела Дворник топлес и во танга: Какви брутални фотографии

Еспресо

Контроверзниот Десингерица: На жена ми ѝ пречи кога им плукам на луѓето во уста, но мене тоа ме прави среќен

Еспресо

Принцот Хари ќе објави нов „сензационален материјал“ во нова книга: Има што да раскаже за серија книги

еспресо

(Фото) Жељко Бебек настапува со синот кој „растура“: Сакам да ме „прешиша“ на сцена

еспресо
Се вчитува....