-3.2 C
Скопје
00:28 - 9 февруари, 2023

Славчо Попоски најавува стабилно, суво и сончево време

– Продолжува периодот на стабилно, суво и сончево време со мала до умерена, а повремено и локално и позначителна облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 17 до 23 степени, додека од петок па за време на викендот истите ќе бидат повисоки и ќе се искачуваат во интервалот од 20 до 26 степени.

Во Скопскиот регион исто така времето ќе биде стабилно, суво и сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурите ќе се искачуваат во интервалот помеѓу 20 и 23 степени, вели метеопрогнозерот Славчо Попоски.

Слични објави

(Фото) Нашата Тијана Петреска се враќа со титула од светскиот избор за најубава студентка

Еспресо

(Фото) Мадона во нејзин стил се пресмета со зајадливите коментари – „Поклонете се кучки“

Еспресо

(Фото) Тажното писмо на Бланко со кое се извинува за скандалот на Сан Ремо: „Ве оставив во солзи како мајка ми, ме видовте кревок како дете…“

Еспресо

(Видео) Полуден пејач направи ‘ршум на Сан Ремо, ја шокираше публиката, го испратија со свирежи

Еспресо

Ѕвезите ќе им помогнат: Два хороскопски знаци многу брзо ќе ги исполнат соништата

Еспресо

Славчо Попоски: Грч студени утра, висок воздушен притисок, а еве кога ќе има мал пораст на температурите

Еспресо
Се вчитува....