10.8 C
Скопје
09:58 - 10 декември, 2022

Фановите на „Куќата на змејот“ фрустрирани: Се жалат дека не можат да видат ништо во новата епизода

Новата епизода од хит серијата House of the Dragon предизвика фрустрациии кај фановите. Исто како и кај Game of Thrones, гледачите се жалат дека не можат да видат што се случува. Добро, драма полна со убиства, осакатувања и инцести мора да биде мрачна, но луѓето мислат дека нема потреба буквално да биде толку мрачно и ништо да не може да се види.

„Новата епизода изгледа добро, би сакал да потрошеле дел од парите на змејот на осветлување за да можам да видам нешто“, еден гледач се пожали на Твитер, а следуваше лавина од коментари:

„Не можеме да видиме ништо во вечерашната епизода на House of the Dragon.“

„ House of the Dragon е буквално најмрачната серија што сум ја гледал. Не можам да видам ништо.“

„Секоја недела се надевам дека House of the Dragon е добро осветлена и дека ќе можам да го видам дејството во целата епизода.“

HBO Max на Твитер одговори на поплаките на обожавателите за спорната епизода.

„Ги цениме вашите дојави во врска со ноќната сцена во House of the Dragon: епизода 7 се појавува затемнето на вашите екрани. Пригушеното осветлување на оваа сцена беше намерна креативна одлука. Ви благодариме!

House of the Dragon е заснована на книгата Fire and Blood од Џорџ Р.Р. Мартин, чие дејство е сместено 200 години пред настаните на Game of Thrones. Драмската серија со Мет Смит, Ема Дарси и Педи Консидин го прикажува почетокот на крајот на Куќата Таргариен и настаните кои ја предизвикаа граѓанската војна во Таргариен, позната како Танцот на змејовите.

По успешното лансирање на серијата во август, потврдена е и втора сезона, па се чини дека ни претстои многу темнина.

Слични објави

По што беше познат Рони Тарнер, синот на Тина Тарнер: „Овој пат дадов сè од себе. Не можев да те спасам…“

Еспресо

Путин разочаран од зборовите на Меркел за договорите од Минск: „Кому да веруваме? Довербата на Западот е доведена на нула“

Еспресо

Потпретседателката на Европскиот парламент Ева Каили е приведена во Белгија за случај на корупција: Наводи за примање мито за СП во Катар

Еспресо

„Не ја искривувајте сликата“: По документарецот се огласи портпаролката на Хари и Меган

Еспресо

Астро прогноза за сабота, 10 декември

Еспресо

Северина има посебна порака за голманот на Хрватска откако го победија Бразил

Еспресо
Се вчитува....