7.8 C
Скопје
6 декември, 2021

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Како и секој претходен и иден петок се обидуваме да ви го олесниме одговорот на прашањето „Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?“.

Викендите секогаш се резервирани за добар филм или серија. Но, потрагата по истите често знае да биде досаден и фрустрирачки процес. Затоа ние ви подготвивме листа на филмови и серии кои сигурно нема да ве остават рамнодушни.

Clickbait – Серија на „Netflix“

Кога семејниот човек по име Ник Бруер е киндапиран, злосторството продолжува со страотен онлајн твист. Во тие моменти неговите најблиски се обидуваат што побргу да откријат кој стои зад тоа и зошто го прави ова.

Жанр: трилер / IMDB оценка: 7.2 / Rotten tomatoes рејтинг: 58%

The Last Cruise – Филм на „HBO“

Хроника на првата епидемија на коронавирусот надвор од Кина, на бродот за крстарење „Diamond Princess“. „The Last Cruise“ ги документира искуствата на луѓето на бродот кој стана глобален спектакл и далечен симбол на тогаш новиот и непознат вирус и неговиот потенцијал да ја наруши секоја смисла на нормалност.

Жанр: документарен филм / IMDB оценка: 6.4 / Rotten tomatoes рејтинг: 100%

Yesterday – Филм на „Netflix“

Музичарот со „климава“ кариера Џек, се наоѓа среде несреќа за време на затемнување. Кога се буди сфаќа дека никој се сеќава на култните Битлси. Така, тој започнува да ги пее песните на бендот од кои се воодушевени сите. А тој само се обидува да се пробие и да стекне слава.

Жанр: мјузикал/романса  / IMDB оценка: 6.8 / Rotten tomatoes рејтинг: 63%

The Affair – Серија на „HBO“

Младата келнерка Алисон започнува вонбрачна врска со Ноа, успешен учител и надежен писател. Љубовта на повидок ветува дека засекогаш ќе го промен текот на нивните животи. А, последиците од нивната афера постепено почнуваат да ги дестабилизираат нивните бракови.

Жанр: драма / IMDB оценка: 7.9 / Rotten tomatoes рејтинг: 86%

Слични објави

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Снег и на пониските места, еве кога!

Ј.К.Д

(ФОТО) ЛОКУМЧЕ: Моника Белучи блеска од насловната страница на „Sunday Times Style“

Еспресо

ПИЈАН ЧОВЕК МУ ИЗВАДИЛ ПИШТОЛ НА ХАРИС ЏИНОВИЌ: Инцидент кој го обележал животот на пејачот

Еспресо

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ОМИЛЕНОТО ЈАДЕЊЕ НА ВОЛТ ДИЗНИ: Семеен рецепт за чили кој потекнува од 1958 година

Еспресо

(ФОТО) ТРЕТО ПА МАШКО: Актерот Кирил Трајковски – Максим по третпат стана татко

М.Р.
Се вчитува....