17.8 C
Скопје
13:59 - 27 февруари, 2024

Селма не престанува да провоцира, Србите гневни: „Допрва ќе се секираш кога ќе ти секнат парите…“

Селма Бајрами е вратена од аеродромот „Никола Тесла“ затоа што ѝ е забранет влез во Србија, затоа што пеела албански националистички песни и покажувала двоглав орел. Таа, пак, се прави дека тоа воопшто не ја погодило!

Пејачката Селма Бајрамиде во понеделникот беше депортирана од аеродромот „Никола Тесла“ во Белград, назад во Сараево, бидејќи и беше забранет влез во Србија поради пеење албански националистички песни и прикажување на двоглав орел.

Оттогаш се огласи на социјалните мрежи и се обиде да покаже дека оваа одлука на Србија воопшто не ја погодила – се снимала насмеана на ескалаторите што водат до излезите за полетување на аеродромот, со песната „Машала“ во позадината, во изведба на Јелена Карлеуша и Милица Павловиќ. Потоа таа сподели видео на кое се гледаат белградските улици, во обид да ја збуни јавноста, но всушност не се знае чие видео објавила.

принтскрин Инстаграм

Селма не застанува тука. Кога еден корисник коментирал: „се насекира“, Селма веднаш објави:

„Многу…“, со емотикон што плаче од смеа и покажува со рака во знак на потврда.

Принтскрин

„Кога ќе почувствуваш по џебот зашто нема пари во Србија, ќе плачеш ама не од смеа туку од мака“, „Допрва ќе се смееш, но од мака, кога ќе пееш за 15 евра“, „Нема да има пари од Србија веќе, ни тезги, па немој многу да се секираш…“, гласат само некои од коментарите на Инстаграм.

Меѓутоа, по првичниот скандал, таа најпрво се обиде да се „измие“ гостувајќи во емисија, каде повторно покажа знак за кој наводно „не знаела дека е провокација“.

Слични објави

Јована Јеремиќ ја поминала ноќта во вилата на дечко ѝ милионер: Сите го коментираат нејзиниот појадок

Еспресо

„Ме разочара…“: Ќерката на Гоца Тржан за првпат јавно проговори за односот со својот татко

Еспресо

Убави вести: Крајот на зимата ќе им донесе голема среќа на три хороскопски знаци

еспресо

(Видео) Згодниот Педро Паскал пијан ја прими наградата САГ: „Правам будала од себе, но ви благодарам многу“

еспресо

Учесничка во „Ѕвездите на Гранд“ со шокантна молба до Саша Поповиќ: „Те молам врати ме на сцена, ќе дојдам гола“

еспресо

Ана Севиќ проговори за работата: „Себеси постојано се критикувам“

еспресо
Се вчитува....