23.8 C
Скопје
11:18 - 10 август, 2022

Рики Мартин ги отфрли обвинувањата за семејно насилство: „Тие се целосно лажни“

Пејачот и актер, беше обвинет за демнење на личност со која бил во врска седум месеци, но со која раскинал во април. Порториканските власти на 1 јули издадоа забрана за приближување против него.

Рики Мартин ги отфрли како „целосно лажни“ обвиненијата за семејно насилство за кои властите на Порторико издадоа забрана за приближување против него на 1 јули и рече дека е подготвен да се соочи со судењето „одговорно“.

50-годишниот пејач и актер, роден како Енрике Мартин Моралес, е обвинет за демнење од страна на личност со која беше во врска седум месеци, но со која раскина во април. Поточно, „Кралот на латино попот“ го вознемирувал поранешниот со телефонски повици и бил фатен во три наврати како стои пред неговата куќа.

Рики Мартин е во брак од 2017 година со сириско-шведскиот уметник Џван Јозеф. Пејачот на „Ливин ла Вида Лока“ објасни дека не може да дава други изјави поради тековната правна постапка, но сака да се заблагодари за „безбројните потврди за солидарност што ги добил“.

Рочиштето е закажано за 21 јули. Контактирани од TMZ, адвокатите на уметникот рекле: „Обвинувањата се целосно лажни и монтирани. Ние сме многу уверени дека кога ќе излезат вистинските факти, нашиот клиент Рики Мартин ќе биде одмазден“.

Слични објави

Сте го виделе новиот дом на Бред Пит? 40 милиони долари за вистинска палата

Еспресо

Драматично на „Шарл де Гол“: Вооружен со нож претел на аеродромот во Париз; убиен е од полицијата

Еспресо

Синот на Доналд Трамп го коментираше претресот на имотот на неговиот татко: „координиран напад“

Еспресо

(Фото) Зеленски како суперхерој: САД лансира акциона фигура на украинскиот претседател, суперхеројот се произведува во Кина

Еспресо

(Фото) Бен Афлек доносе огромна лична одлука откако се ожени со Џенифер Лопез: За каков профит го продава ергенскиот дом?

Еспресо

Астро прогноза за среда, 10 август

Еспресо
Се вчитува....