25.8 C
Скопје
13:06 - 14 април, 2024

Жизел Бундхен и Том Брејди пред развод: „Мислам дека веќе нема враќање назад“

Изгледа дека бракот на Том Брејди и супермоделот Жизел Бундхен сепак ќе заврши – и двајцата ангажирале адвокати за развод, дознава Page Six. Како што претходно беше објавено, парот по големата кавга живееше одвоено изминатите неколку месеци и сега тие очигледно сакаат да ја поделат својата империја вредна милиони долари.

„Никогаш не мислев дека оваа кавга ќе биде крај на нивниот брак, но изгледа дека е така. Мислам дека веќе нема враќање назад. И двајцата имаат адвокати и веќе се информираат што ќе значи оваа разделба, кој што ќе добие и како ќе ги поделат финансиите“, вели упатен извор за Page Six.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tom Brady (@tombrady)

Спортистот и манекенката и понатаму молчат на оваа тема, а извори блиски до парот, кој е во брак од 2009 година, тврдат дека и двајцата се многу фокусирани на децата и дека планираат да имаат заедничко старателство. Жизел и Том имаат 12-годишен син Бенџамин и 9-годишна ќерка Вивијан, а Брејди го има и 15-годишниот син Џек со поранешната партнерка Бриџит Мојнахан.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tom Brady (@tombrady)

Двојката најверојатно ќе поднесе барање за развод на Флорида и размислува да го подели својот имот вреден 26 милиони долари. Брејди моментално е најплатен играч на НФЛ, вреден 250 милиони долари.

Слични објави

Колку „тежи“ Роберто Кавали и каде ќе оди богатството: Вила од соништата, јахта, зграда во Дубаи…

еспресо

Познат српски рапер заврши зад решетки во Тајланд, го фатиле под дејство на недозволени супстанции

Еспресо

(Фото) Меган и Хари никогаш посреќни, а на социјалните мрежи ги направија лом: „Нели не сакаа внимание?!“

еспресо

Астропрогноза за недела, 14 април: Лавовите ќе пленат со харизма, Јарците мора да покажат одлучност

еспресо

(Фото) Се омажи ќерката на Бранко Црвенковски: Марија во елегантна венчаница го кажа судбинското „да“

еспресо

За Раковите богатство, за Девиците изобилство: Парите и хороскопските знаци во месец мај

еспресо
Се вчитува....