20.8 C
Скопје
21:47 - 19 мај, 2024

Раста се огласи од болница, мора итно на операција: „На безобразните им посакувам исто да ги снајде“

Instagram

Раперот Стефан Ѓуриќ Раста беше итно хоспитализиран поради неподносливи болки, а сега откри дека денеска оди на операција.

Раста се огласи на Инстаграм со фотографија од медицинската установа и им се заблагодари на сите кои се со него во тешките моменти низ кои минува.

– Ви благодарам на сите за вашата бескрајна поддршка и помош, за жал понекогаш само во вакви ситуации сфаќате кого имате покрај себе, а јас ги имам најубавите луѓе досега и ви благодарам за тоа. Денеска одам на операција, се надевам на брзо закрепнување и дружење, на досега закажаните места. На оние кои се безобразни и без разбирање им посакувам истото што ми се случи и не дај Боже никогаш да не присуствуваат на мојот настап затоа што тоа не е моја публика, за сите останати- ве сака ваш Раста – изјави раперот.

Инаку, со него цело време е неговата девојка која му дава поддршка.

 

Слични објави

Вељко Ражнатовиќ осуден за изјавата: „Бирајте што жените…“

еспресо

На победникот на Евровизија Немо му е одземен кристалниот микрофон: „Не знам каде е сега“

еспресо

На Цеца ѝ се слоши среде концерт: „Немав кислород“

еспресо

Ѕвездено време на хороскопските знаци: Ова се вашите судбоносни години од животот

еспресо

„Во еден момент темнината стана неподнослива“: Беjби Лазања се борел со депресија, еве како го нашол спасот

Еспресо

Сите сопруги на Јосип Броз Тито: Пред Јованка, се оженил за девојченце од Русија

еспресо
Се вчитува....