18:10 - 20 април, 2024

Принцот Хари повторно се враќа во Велика Британија: Чарлс има голем план за октомври, а еве што смисли неговиот син

Помина речиси една недела откако принцот Хари ја напушти Велика Британија каде што остана 24 часа, за да се види со својот татко, кралот Чарлс.

Посетата беше кратка, како и нивниот разговор, кој се толкува на спротивставени начини, додека експертите го предупредуваат принцот да не ги открива деталите од средбата бидејќи тоа би можело да предизвика да се врати старата болка во семејството.

Потоа следеше лансирањето на новата веб-страница на војвотката и војводата од Сасекс, што предизвика галама поради употребата на титулите (војводи од Сасекс) и употреба на кралскиот грб за комерцијални цели. Сега пак, се најавува потенцијално второ доаѓање на пребегнатиот принц во татковината.

Доаѓањето на принцот Хари се очекува во мај, по повод 10-годишнината од игрите Инвиктус, кои започнаа во 2014 година во Лондон, а прославата ќе се одржи во катедралата Свети Павле.

– Хари навести дека би сакал за Игрите Инвиктус да се врати во Британија, но и другите членови на семејството секогаш го поддржувале ова натпреварување – пишува британски Експрес.

Принцот Хари, кој имаше еден услов да се сретне со својот татко, набргу по враќањето во САД каде веќе неколку години живее со Меган Маркл и нивните деца Лилибет и Арчи, се појави на доделувањето на НФЛ наградите во Лас Вегас. Имаше навестувања дека војвотката и војводата ќе бидат присутни и на неодамна одржаниот Супербоул во овој град, но испадна дека тоа не било планирано за нив, бидејќи заминаа во Канада токму на отворањето на Игрите Инвиктус, кои ќе траат од среда до петок.

Од друга страна, кралот Чарлс Трети продолжува со лекувањето, тој денеска се врати во Лондон од Сандрингем, каде што ќе престојува поголемиот дел од времето со повремени патувања во главниот град на обврски, но и на терапија. Во меѓувреме, се покажа дека кралот сè уште се надева дека ќе ја посети Австралија со кралицата во октомври и покрај дијагнозата. Неговото тековно лекување го доведе во прашање патувањето во земјата, но изворот вели дека монархот се надева дека ќе ги направи посетите како дел од прдвиденото патување.

Потсетуваме, Чарлс Трети пред две недели беше опериран во приватна болница во Лондон, каде му беше дијагностициран рак но се уште не е откриено за каков вид на рак станува збор.

Слични објави

(Фото) Вака пред смртта Бојана Јанковиќ зборувала за поранешниот сопруг: Мојата крв…

Еспресо

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо
Се вчитува....