9.8 C
Скопје
02:36 - 15 април, 2024

Пријовиќ на бина ги повика кумовите и заедно запеаја: Емоции кои безмалку ја расплакаа

Пријовиќ одржа спектакуларен концерт на втората вечер во Осиек, а речиси на крајот на концертот на сцената донесе специјални гости.

На сцената ѝ се придружија кумовите, луѓето, музичарите со кои влезе во светот на пеењето.

Додека се качуваа на сцената и заедно се појавија пред публиката, Александра проговори и откри за кого станува збор, а особено се израдувала поради нивното доаѓање.

принтскрин

 

– Ова е најдоброто чувство, ви благодарам што ме поддржувате. Кога почнав да пеам, сакав публиката да знае само една моја песна, но имам среќа што вие ги пеете сите мои песни – започна Александра и додаде:

– Пораснав во Бели Манастир, знаете дека мајка ми е пејачка и цел живот пееме и свириме… Моите почетоци беа со Миро и Дарио во мојата семејна куќа каде што свиревме и пеевме – рекла Пријовиќ а потоа ги прегрна другарите.

Инаку, како што откри нејзината баба за српски Телеграф, Миро ѝ е кум – таа му ги крстила децата, а нивното пријателство е нераскинливо.

(Фото) Итно прекинат концертот на Пријовиќ: Изненадување на бината од Филип Живоиновиќ

Слични објави

„Нераскинлива судбинска врска“: Астролог ги анализира наталните карти на кралот Чарлс и кралицата Камила

еспресо

Ѓорѓе Давид се врати на местото на несреќата: Пејачот објави дека повторно заминува од Македонија

Еспресо

Почина српска пејачка по борба со ракот на 41 година: Во јануари ѝ рекле дека ѝ остануваат уште 6 месеци живот

Еспресо

(Фото) Хју Хефнер дебело платил за гробот до Мерилин Монро: „Жално е што ја искористи и нејзината смрт“

еспресо

(Видео) Карлеуша го крена на нозе Белград: Излезе да се забавува во тантела и гаќички со накит од 28.000 евра

Еспресо

(Фото) Без шминка, со несредена коса и пижами: Еве како изгледа Емина Јаховиќ додека прави доручек

Еспресо
Се вчитува....