24.8 C
Скопје
13:55 - 13 август, 2022

Од кралицата ниту глас за роденденот на Меган; како Елизабета изреагира во стилот „ни слушнав ни видов“?

Токму кога ќе помислите дека се помириле и како се стивнале страстите меѓу кралицата и нејзиниот отуѓен внук и неговата сопруга, кралското семејство веќе тоа го демантира со своите постапки. Или, подобро кажано, со недостатокот од постапки.

Имено, на официјалните Инстаграм и Твитер профили на кралското семејство годинава не беа објавени роденденски честитки за Меган Маркл која на 4 август наполни 41 година. Наместо тоа, тие прикажуваа фотографии од принцезата Ана во посета на Единбург.

Пораката е испратена до јавноста, Ана е поважна од Меган.

Од друга страна, кратки пораки објавија принц Вилијам со Кејт и принц Чарлс со Камила.

Честитките ништо посебно не порачуваат, тие се чиста формалност, во нив нема ни текст ни душа.

А интересно е што фотографијата од Меган е иста и на двете честитки. И тоа, очигледно, формално.

„ И посакуваме среќен роденден на војвотката од Сасекс“, гласи честитката.

За работите да бидат уште почудни, да потсетиме дека, додека годинава воопшто не се огласи, минатата година кралицата Елизабета Втора прва ѝ го честиташе 40-тиот роденден на војвотката.

Сепак, годинава имаше многу проблеми, што значи дека допрва ќе треба да почекаме да дознаеме за новите случувања на релација Лондон-Калифорнија.

Слични објави

Цеца го откажа концертот во Црна Гора: „Единаесет човечки животи неповратно згаснаа за неколку минути“

Еспресо

Лоша здравствена состојба на Салман Ружди: „најверојатно ќе го изгуби окото, нервите на раката му се отсечени, а црниот дроб е погоден и оштетен“

Еспресо

Попоски предупредува на голема претпазливост – ИЗРАЗЕНО НЕВРЕМЕ, еве кога (и во Скопје)

Еспресо

Лекарите открија зошто умираат вакцинираните лица кои се инфицираат со коронавирус

Еспресо

Случај Салман Ружди: Полиција пред домот на уапсениот во Њу Џерси; соседите вознемирени: „Во шок сме!“

Еспресо

Која беше Ен Хеч: „Слушам гласови и зборувам со бог“; од травматичното детство до објавување на нејзината бисексуалност

Еспресо
Се вчитува....