24.8 C
Скопје
16:30 - 3 октомври, 2023

Наместо признание популарниот актер Габриел Гевара доби полициски лисици на фестивалот во Венеција

Шпанскиот актер Габриел Гевара бил приведен на филмскиот фестивал во Венеција.

22-годишникот не беше официјален гостин на настанот, но беше најавено дека ќе присуствува на денешниот настан во хотелот Екселсиор и дека ќе му биде доделено признанието „Best Movie International Award Young Generation“ за улогата во „Ma fault“, пишува Variety.

Габриел вчера бил приведен, а деталите од обвинението се уште не се соопштени.

Организаторите на споменатите награди објавија дека „превентивно го суспендирале доделувањето на признанието, за да почекаат да се утврдат доказите против Гевара и да бидат целосно убедени дека правдата ќе го следи својот тек“.

Според понатамошните пишувања, се очекува апелациониот суд во Венеција да одлучи дали младиот актер ќе биде екстрадиран од земјата.

Габриел Гевара, инаку, има милиони следбеници на социјалните мрежи и е многу популарен меѓу младите.

Слични објави

(Фото) Легендарното селфи на поранешната финска премиерка и Ана Винтур го крена модниот свет на нозе!

Еспресо

Хрватите повторно бараат забрана за концерт на Аца Лукас: Каква порака ќе испрати зависник и насилник?

Еспресо

Жерар Депардје за обвинувањата за силување: Никогаш, никогаш не сум малтретирал жена

Еспресо

(Фото) Преубавата Ноелија Војгт стана Мис на САД 2023: Американка со венецуелско потекло

Еспресо

Еве што се случувало пред сообраќајката на Аца Лукас: „Беше исклучително добро расположен“

Еспресо

Џоди Тарнер-Смит поднесе барање за развод од Џошуа Џексон: Голема љубов, а причината за разделба непозната

Еспресо
Се вчитува....