14.8 C
Скопје
20:24 - 27 февруари, 2024

Милан Поповиќ пак против Северина, објавата е збунувачка: „Една е мајка…“

Јавноста во регионот се уште бруи за Северина Вучковиќ и одлуката на хрватскиот суд да го додели старателството врз детето на поранешниот партнер на пејачката, а откако пејачката сведочеше во две различни постапки, беше откриено и колку тужби против Вучковиќ поднел нејзиниот поранешен сопруг, бизнисменот Милан Поповиќ.

Како што тврди извор близок до адвокатскиот тим на пејачката, Поповиќ наводно поднел седумнаесет кривични и триесет и четири граѓански тужби против Вучковиќ, кои вклучуваат прв и втор степен, пишуваат хрватските медиуми.

Милан сега ја изненади јавноста со својата објава.

– „Една е мајка“. А таткови има повеќе, така? – напиша Поповиќ на својот Инстаграм профил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Milan Popovic (@milan8popovic)

На неговиот Инстаграм профил по објавата коментарите главно се нижат во негова полза, а насочени против Северина.

Слични објави

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Еспресо

„Нонстоп сум на инфузии“: Цеца проговори за здравствените проблеми со кои се соочила периодов

Еспресо

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо

Јована Јеремиќ ја поминала ноќта во вилата на дечко ѝ милионер: Сите го коментираат нејзиниот појадок

Еспресо
Се вчитува....