14:25 - 19 април, 2024

Мелина не е веќе Џиновиќ: Што ќе ѝ пишува во личната карта

По повеќе од две децении брак, пејачот Харис Џиновиќ и неговата сопруга, модната дизајнерка Мелина Џиновиќ, решија да стават точка на нивната врска.

Имено, Мелина и Харис поминаа 22 години заедно, а во бракот ги добија двете деца – ќерката Џина и синот Кан.

Децата останале да живеат со Харис во вила во Сењак, додека модната дизајнерка го напуштила нивниот дом пред една година, како што неодамна изјави пејачот.

Како што дознаваат српските медиуми, модната дизајнерка Мелина Џиновиќ решила да го смени презимето по разводот со Харис.

Таа не сакала да го задржи презимето на сопругот, туку си го вратила моминското презиме – Галиќ. Се чека само формално да ги смени документите и да добие документ дека официјално се разведени.

Слични објави

(Фото) На една рака носи 18.000 евра: Александра не штедела на себе, сите гледале во овој скап детаљ

Еспресо

Ќе се вика „Вила Јована“: Дечкото на Јована Јеремиќ ѝ купи луксузна куќа со базен и овоштарник

Еспресо

Со Сергеј Трифуновиќ е приведен и неговиот „дилер“: Нови детали за апсењето

еспресо

Дарко Лазиќ по третпат станува татко: Катарина е бремена!

еспресо

(Фото) Синот на Драгана Мирковиќ јавно ја поддржа мајка си: „И во добро и во зло…“

jasmina.kantardzieva

Уапсен актерот Сергеј Трифуновиќ: Купувал марихуана

еспресо
Се вчитува....