39.8 C
Скопје
17:14 - 19 јули, 2024

Лепа Брена за деновите на сиромаштија: „Јадев леб и јогурт, наместо колачи – леб и шеќер“

Лепа Брена е една од најбогатите жени на естрадната сцена денес, а во една прилика откри дека нејзината животна приказна на самиот почеток на кариерата била далеку од бајка.

– Благодарение на татко ми се заљубив во медицината, но тој факултет ни беше прескап. Затоа решив да се запишам на туризам на Природно-математичкиот факултет во Белград, открива таа.

– Во тој период тешко врзував крај со крај бидејќи животот во голем град беше скап. Не можев да си исполнам некои желби, класични студентски желби, на пример, да одам на екскурзија со колегите.

– Јадев леб и јогурт, а ако сакав нешто слатко, тогаш ќе додадев шеќер – рече Брена во една прилика, а потоа истакна дека во најтешкиот период се вратила во семејниот дом, бидејќи повеќе не можела да ја издржи сиромаштијата.

– Стоев на автобуската станица тажна и очајна. Небото беше сиво со мрачни облаци. Почна да врне, а автобус немаше на повидок. Едно мало куче дојде до мене, ме погледна тажно и се стутка пред моите нозе. Гром блесна и гром удри, и се чинеше дека нешто ми се расчисти во главата. Решив да ја земам судбината во свои раце. Го дочекав автобусот, отидов во станот да се пресоблечам, го зедов куферот и се вратив во Брчко – изјави пејачката за српски „Информер“.

Да потсетиме, деновиве трансформацијата на Брена создаде хаос на социјалните мрежи, а пејачката за првпат не е русокоса во својата повеќедецениска кариера.

(Фото) Лепа Брена по 40 години го смени имиџот: Непрепознатлива, луѓето ги „тријат очите“ додека ја гледаат

Слични објави

(Фото) Прва фоторгафија на Тамара Драгичевиќ со синот: Актерката ги собра трите деца околу себе и насмеана позираше

Еспресо

(Фото) Јелена Карлеуша со шокантна објава за куче претепано до смрт: „Барам итна реакција“

еспресо

(Видео) „Жено, побарај помош!“ Ана Николиќ повторно шокира, во долна облека шета по улица!

Еспресо

(Фото) Ела Дворник топлес и во танга: Какви брутални фотографии

Еспресо

Контроверзниот Десингерица: На жена ми ѝ пречи кога им плукам на луѓето во уста, но мене тоа ме прави среќен

Еспресо

Принцот Хари ќе објави нов „сензационален материјал“ во нова книга: Има што да раскаже за серија книги

еспресо
Се вчитува....