20.8 C
Скопје
04:52 - 15 јули, 2024

Јована Јеремиќ „удри“ по колешката Јоксимовиќ: „Ги понижува другите за себе да се истакне, а нема сериозна диплома“

Популарната водителка Јована Јеремиќ често ги критикува своите колеги од другите телевизии.

Многу гледачи веруваат дека Јована Јоксимовиќ ѝ е конкуренција, но Јеремиќ неодамна јасно одговори на тие шпекулации и ја коментираше Јоксимовиќ во контекст на нејзините професионални достигнувања.

Јована Јоксимовиќ, фото – принтскрин

– Резултатите покажуваат дека Јована Јоксимовиќ е минато, поточно е плусквамперфект во српското новинарство. Помина тоа време на надобудни и замислени водители без интегритет и без темел. Сега ќе се запрашаат „како јас немам легитимитет, како немам квалитет? Па, немаш!“. Прво, легитимитет во оваа работа може да добие некој што завршил сериозен факултет, а Јована не завршил сериозен факултет. Без лутење, таа нека покаже диплома, јас ќе ја поднесам мојата, па да оцениме – објасни Јована Јеремиќ, а потоа ја обвини колешката дека е, како што тврди, арогантна.

– Според рејтинзите, Јована одамна ги загуби тие рејтинзи, не е веќе ни во трка. Таа ароганција и агресивност, понижување на колегите кои работат со неа на телевизија. Што се ми изнараскажале колегит од нејзиниот тим, тоа е стварно нешто што ако го изнесам во јавност сосема би ѝ го уништило угледот, а со тоа не сакам да се занимавам. Не сакам луѓе кои ги понижуваат другите за себе да се издигнат, тоа се комплекси. Народот сака нормални луѓе и вистински ѕвезди кои му служат на народот, а не да му командуваат. Тоа време на лажен епитизам на кое припаѓа Јована Јоксимовиќ, припаѓа со уште некои колеги, е далечно минато“, вели Јеремиќ за српски „Стар“.

Слични објави

Шенен Доерти беше подготвена за нејзината смрт однапред: „Не парите, туку остануваат спомените…“

еспресо

(Фото) Српската убавица Нина Сеничар и ѕвездата на „Топ ган“ станаа родители по вторпат

Еспресо

(Фото) Има 76 години и неверојатно тело! Српската дизајнерка Верица Ракочевиќ покажа како изгледа во костим за капење!

Еспресо

Почина актерката Шенон Доерти, по долгата борба со ракот

Еспресо

Каде била Меланија Трамп за време на обидот за атентат на сопругот: Еве ги деталите

еспресо

(Видео) Обид за атентат на Доналд Трамп: Се промени рејтингот на поранешниот американски претседател

еспресо
Се вчитува....