17.8 C
Скопје
00:45 - 26 мај, 2024

ИЗНЕНАДУВАЊЕ 20 ГОДИНИ ПОДОЦНА: Екипата од „Третиот камен од сонцето“ заедно ја прослави 25-годишнината

Монументално враќање! Тоа е изненадување за фановите на „3rd Rock From the Sun“ – членовите на актерската екипа се собраа за да ја одбележат 25-годишнината од шоуто.

„3th Rock From The Sun обединување синоќа на „Vulture festival“. Не можам да ви ја кажам љубовта што ја чувствувам за ова мое ТВ семејство“, напиша Џозеф Гордон-Левит на својот инстаграм-профил под селфи фотографијата која ја објави со поранешните актери Џон Литгоу, Французинот Стјуарт и Кристен Џонсон.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nerdtropolis® (@nerdtropolis)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Just Jared (@justjared)

Групата се појави на „Vulture Fest“ во неделата за да разговара и ги освежи спомените за серијата, која се емитуваше во годините помеѓу 1996 и 2001 година. Вил Форте, кој беше сценарист за необичната комедија отпоздрави со видео порака додека актерите Џејн Кертин и Вејн Најт направија свои кратки појавувања.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jim Colucci (@jimcolucci)

Серијата на „NBC“ следеше четири вонземски ликови кои се преправаа дека се човечко семејство откако беа испратени од нивната планета да ја истражуваат Земјата. Во 1997 година, таа освои повеќе Еми награди од кое било друго шоу, носејќи пет од осумте трофеи за кои беше номинирана, вклучувајќи ги и наградата за извонреден главен актер во хумористична серија за Литгоу, кој сега има 76 години.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Andrew (@andrewjsmither)

Пет години по дебито на „3rd Rock From the Sun“, Гордон-Левит (40) се повлече од улогата на Томи Соломон за да започне со своите студии на Универзитетот Колумбија.

„Навистина сум среќен што бев во популарно телевизиско шоу кога бев дете, па можев сам да си го платам факултетот, но мојот колеџ беше скап. Да не бев во тоа шоу, ќе имав многу долгови за студентски заем. Мислам дека [јас] имам многу за што да бидам благодарен“, изјави Городон-Левит

 

View this post on Instagram

 

A post shared by angel 😇 (@angelsway200)

И покрај неговото порано заминување од шоуто, актерот од „Агли во надворешноста“ често зборуваше за неговото позитивно влијание врз неговиот живот.

„Тоа шоу беше толку оформувачко за мене. Бев во тоа шоу од 13 до 19 години, така што сите мои тинејџерски години ги поминав со тоа семејство на луѓе и тие се неверојатно драги за мене. Го издвојувам Џон, но Кристен Џонстон, Французинот Стјуарт, Џејн Кертин, Симби Кали, Вејн Најт, сите. Сите беа толку, толку мили“, објасни Џозеф

Во тоа време, Гордон-Левит, исто така, му се заблагодари на Литгоу што влијаеше на изборите што ги направи во текот на неговата кариера.

„Тој беше толку светол пример за љубезен и посветен лидер. Тој беше ментор на сите нас. Тој секогаш беше тука да помогне, и секогаш носеше само 110 проценти на ова ТВ шоу“, објасни актерот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by -Riikka- (@riikka.mh)

Слични објави

Јелена Карлеуша „за коси“ ја фати Северина: „Не ме интересира ништо поврзано со Душко“

еспресо

Се огласи отуѓениот сопруг на Јелена Карлеуша: Еве зошто Душко ѝ се јавил на Северина

еспресо

Соседите откриваат какво е семејството на Јована Јеремиќ: „Малку се чудни…“

еспресо

Сè што се знае за ракот на Кејт Мидлтон: Нема да се врати до крајот на годината

еспресо

(Фото) Торта во облик на срце и розово мече: Анастасија Ражнатовиќ слави роденден во Шпанија

Еспресо

Синот на Драгана Мирковиќ размислува за селење во Белград: „Тука веќе никој не верува во Бога“

еспресо
Се вчитува....