23.8 C
Скопје
12:22 - 14 април, 2024

Ирина Шајк и Том Брејди не се веќе заедно: Супермоделката се враќа на бившиот

Кратката романса меѓу Том Брејди и Ирина Шајк, според таблоидот ТМЗ, заврши.

Гласините за врската на поранешниот бек и познатата манекенка се проширија летово кога убавата Ирина, поранешната вереница на Кристијано Роналдо, наводно ја поминала ноќта со Брејди во Лос Анџелес.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Metro Society (@metrosocietyph)

Потоа се пишуваше дека се видени како заедно заминуваат од истиот хотел во Англија, каде славниот Американец неодамна стана малцински сопственик на фудбалскиот клуб Бирмингем.

Сепак, последните информации во медиумите велат дека парот се разделил бидејќи и двајцата многу патуваат низ светот и ретко се во ист град.

Како дефинитивен доказ дека љубовта е завршена, медиумите посочуваат дека Ирина неодамна на интернет објавила фотографија од нејзиниот поранешен љубовник, актерот Бредли Купер.

Слични објави

Познат српски рапер заврши зад решетки во Тајланд, го фатиле под дејство на недозволени супстанции

Еспресо

(Фото) Меган и Хари никогаш посреќни, а на социјалните мрежи ги направија лом: „Нели не сакаа внимание?!“

еспресо

Астропрогноза за недела, 14 април: Лавовите ќе пленат со харизма, Јарците мора да покажат одлучност

еспресо

(Фото) Се омажи ќерката на Бранко Црвенковски: Марија во елегантна венчаница го кажа судбинското „да“

еспресо

За Раковите богатство, за Девиците изобилство: Парите и хороскопските знаци во месец мај

еспресо

(Фото) Поранешниот сопруг на Драгана Мирковиќ лудува во Виена: Вечерни журки, пијалак и цигара

еспресо
Се вчитува....