5.8 C
Скопје
22:29 - 6 декември, 2023

Астро прогноза за недела, 22 октомври

Овен

Во недела подобро е да бидете сами со себе и со своите мисли. Обидете се да ги ограничите контактите со луѓето за да не морате да се прилагодувате на нив.

Бик

Денот ќе биде поволен за семејна идила. Поминете време со вашите најблиски, уживајте во комуникацијата и инспирирајте се за нови достигнувања.

Близнаци

Недела е совршена за да се фокусирате на вашите планови и цели. Не треба да бидете мрзеливи, бидејќи денес ќе добиете ретка шанса за успех.

Рак

Раковите треба да се грижат за своето физичко здравје. Зачленете се во теретана, префрлете се на правилна исхрана и започнете со духовни практики.

Лав

Денеска ќе можете да ги покажете своите лидерски квалитети, благодарение на кои тимот ќе сака да ве следи. Вашите колеги знаат за што сте способни и до каде можете да ги вивнете.

Девица

Денот ќе биде поволен за учење нови информации. Прочитајте интересна книга, гледајте документарец или одете на изложба.

Вага

На овој ден, можете да воспоставите врска со вашиот сакан/а. Разговарајте од срце и ставете крај на прашањата што го спречуваат вашиот однос да се развива понатаму.

Шкорпија

Денес треба да размислите за инвестиции. Откако ќе направивте профитабилна инвестиција, долго време ќе заборавите на финансиските проблеми, бидејќи ќе можете да добивате пасивни приходи.

Стрелец

Ќе сакате да се изразите. Сепак, тоа не треба да се прави на сметка на други луѓе. Концентрирајте се на себе и на вашите „плусови“. Не ги вовлекувајте другите во вашиот вртлог на замислени работи.

Јарец

На Јарците им се советува да обрнат внимание на односите со роднините. Можеби имате долгогодишен конфликт со некој од нив. Дојде време да заборавиме на лутина и да се помириме.

Водолија

Денеска можете успешно да ги разрешите проблемите. Поминете ја вечерта во релаксација. Нема потреба да организирате гласни забави, подобро е да поминете време во пријатна атмосфера.

Риби

Романтичните Риби ќе бидат фокусирани само на своите фантазии. Но, понекогаш тоа е исто така корисно. Сепак, не заборавајте за реалноста во која живеете.

Универзумот ќе биде на нивна страна: Четири хороскопски знаци со најголема среќа во ноември

Слични објави

Анџелина Џоли ја напушта глумата и заминува од „валканиот Холивуд“: Признава дека уште се опоравува од пеколниот развод

Еспресо

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо

Среќата ве следи: Три хороскопски знаци ќе се исполнат со радост до крајот на декември

Еспресо
Се вчитува....