3.8 C
Скопје
18:33 - 5 декември, 2023

(Фото) Исплива фотографија од Новак Ѓоковиќ и ѕвездата на „Barbie“: Актерката воодушевено гледа во српскиот тенисер

Новак Ѓоковиќ, освен што е вистински професионалец кога е во прашање неговата работа, важи и за една од најпопуларните јавни личности во светот, па не е ни чудо што многумина се воодушевени од него, пишува „Блиц“.

Покрај тоа што го обожаваат милиони фанови, го сакаат и познатите личности, меѓу кои и многу холивудски личности. Една од нив е веројатно најпопуларната жена во светот во моментов, актерката Марго Роби.

Марго и пред да ги сруши сите рекорди со популарниот филм „Barbie“, беше обожавател на Ѓоковиќ, а тоа го покажува и фотографија направена пред една деценија која се прошири на социјалните медиуми.

Двајцата биле фотографирани на тениски натпревар кој се одржал во Аргентина во 2013 година, каде Новак играл против Рафаел Надал.

Марго во тоа време снимала филм во Буенос Аирес, па нејзиниот колега Вил Смит и таа го искористиле времето за да отидат на овој натпревар.

Колку Марго била воодушевена од Новак, можете да се забележи од фотографијата, бидејќи не можела да го сокрие тоа, а сликата зборува погласно од зборовите.

Слични објави

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо

(Видео) Александра Пријовиќ не издржа пред крајот на концертот: Мора ли секоја вечер да плачам?

Еспресо

Почина поранешниот клавијатурист на „Бијело дугме“ Владо Правдиќ

Еспресо

Почина позната порно-ѕвезда: Спиела со повеќе од 80.000 мажи, дечкото ѝ починал пред две недели

Еспресо
Се вчитува....