8.8 C
Скопје
22:31 - 29 март, 2023

(Фото) Запознајте ја најжешката геонаучничка во светот, Рози Мур: Навечер плива со ајкули, чува „црна вдовица“, си игра со змии и со алигатори

Рози Мур од Флорида (САД) продолжува да го воодушевува светот.

„Најжешката геонаучничка во светот“ наоѓа нови опасни начини за забава и ги истакнува нејзините врвни вештини во Инстаграм моделството.

Рози чува пајак – црна вдовица како домашно милениче и вели дека нема ништо опасно во тоа. Но не гледа ништо опасно ниту да се впушти во морските длабочини со ајкулите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rosie Moore (@rosiekmoore)

Мур за своето ново милениче рече: „Многу луѓе се навистина преплашени од црните вдовици и имаат погрешна претстава за нив. Јас мислам дека е убаво да се најде заеднички јазик со црните вдовици. Тие се навистина прекрасни пајаци!“

Кога станува збор за нејзиното „ноќно нуркање со ајкули“, таа беше многу повнимателна. „Не го правете ова сами“, предупреди таа за активноста. „Ова беше направено со група искусни и професионални нуркачи“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rosie Moore (@rosiekmoore)

Мур потоа ги објасни опасностите од ноќното нуркање со ајкули.

„Со намалениот вид за нас нуркачите во ноќта, дефинитивно би рекла дека нуркањето без кафез со ајкули ноќе носи зголемени ризици. Според моето искуство, ајкулите обично се кријат за време на дневните нуркања, но не и ноќе.“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rosie Moore (@rosiekmoore)

Рози Мур е фасцинирана од овие работи и тврди дека нејзиниот карактер е органски, а не за внимание ниту пак за „лајкчиња“ или следбеници на социјалните мрежи. Тоа е нејзината пасија – така учи за нештата и не ѝ пречи да се стави во опасност по цена да открие нешто ново и нешто ново да научи.

Без разлика на се, во тоа што го прави Рози нема конкуренција!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rosie Moore (@rosiekmoore)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rosie Moore (@rosiekmoore)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rosie Moore (@rosiekmoore)

Слични објави

(Фото) Папата Франциск итно пренесен во болница, откажани се сите состаноци

Еспресо

И Фута Радуловиќ е дел од тимот во филмот за легендата Џеј Рамадановски

Еспресо

Илон Маск и група научници бараат шестмесечен прекин на обуките за вештачка интелигенција – можни се злоупотреби

Еспресо

Попоски најавува убави сончеви денови, еве кои

Еспресо

Месечен хороскоп за април: Љубов за Близнаците, убави можности за Девиците, голема победа за Овните…

Еспресо

Кралскиот биограф Том Бауер: „Чарлс Трети е парализиран од страв“ од Хари и Меган

Еспресо
Се вчитува....