24.8 C
Скопје
08:52 - 13 јуни, 2024

(Фото) Софија Вергара позира гола за сопствениот бренд на кафе: Како божица наросена со зрна

Телевизиската водителка и модел го користи својот бренд на кафе за да ги поддржи жените производители на овој пијалак во Колумбија.

Колумбиско-американскиот модел, актерка и ТВ лице Софија Вергара, која лансираше сопствен бренд за кафе ¡DIOS MÍO! КАФЕ, позира гола во реклама за пијалак, споделувајќи фотографија на својот инстаграм-профил.

На сликата таа позира легната на кафе и ги покажува своите облини, но сите пикантни делови се покриени со зрната.

инстаграм принтскрин

„¡DIOS MÍO! КАФЕто доаѓа од мојата љубов кон колумбиското кафе и моите големи очекувања за квалитетот на кафето. Пораснав во Колумбија пиејќи колумбиско кафе. Ги поминавме последните неколку години создавајќи ги овие мешавини под водство на прекрасен тим жени. Жените сочинуваат 30% од колумбиските производители на кафе и чест ми е да ги истакнам нивните семејства и наследство преку ¡DIOS COFFEE. Доаѓа од планините на Колумбија, каде што кафето е повеќе од само пијалак, тоа е израз на страст и автентичност. ¡DÍOS COFFEE потсетува на традициите и вкусовите на земјата додека ги слави жените производители на кафе кои стојат зад брендот“, рече Вергара.

 

Слични објави

Денес е Спасовден, најсреќниот ден: Што (не)треба да правите на Вознесението Господово

еспресо

(Видео) Кевин Спејси низ солзи изјави дека останал без пари и куќа: „Не сум сигурен каде ќе живеам сега“

еспресо

Викенд среќници: На три хороскопски знаци овој викенд ќе им пораснат крилја

еспресо

Јована Јеремиќ за пропаднаиот брак и новата љубов: „Гатачката сè ми погоди, ролекс, автомобил, вила…“

еспресо

(Фото) На Драгана Мирковиќ ѝ стигнал меил: Тони Бјелиќ е во врска со помлада секси колешка

еспресо

„Не“ за жилетот: Николина Пишек ги покажа неизбричените пазуви

Еспресо
Се вчитува....