7.8 C
Скопје
6 декември, 2021

(ФОТО) СЕМЕЈСТВОТО ДИМИТРОВСКИ СЕ ПРОШИРУВА: Тамара на Инстаграм се пофали со новиот и најмал член

Вистинско уживање е кога Тамара Тодевска споделува забавни содржини на својот инстаграм – профил, особено од семејните моменти. По долгата пауза пејачката се врати на својата работа со полна пареа, а кога навечер нема настапи по локалите и ноќните клубови, Тодевска ужива во моментите поминати со своите деца, но и новиот член во семејството.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska)

Семејството Димитровски од неодамна е побогато со уште еден член. На својот инстаграм – профил пејачката објави фотографии од новиот миленик и најмлад член во семејството, преслатко кученце од расата англиски кокер.

Фото: Принтскрин / Instagram
Фото: Принтскрин / Instagram

Името на новиот член е Хачи. Децата на пејачката, ќерката Хана и синот Дарен уживаат во моментите поминати со преслаткото кученце. Веруваме дека Хачи ќе им донесе многу радост и незаборавни моменти.

Слични објави

(ФОТО) ЛОКУМЧЕ: Моника Белучи блеска од насловната страница на „Sunday Times Style“

Еспресо

ПИЈАН ЧОВЕК МУ ИЗВАДИЛ ПИШТОЛ НА ХАРИС ЏИНОВИЌ: Инцидент кој го обележал животот на пејачот

Еспресо

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ОМИЛЕНОТО ЈАДЕЊЕ НА ВОЛТ ДИЗНИ: Семеен рецепт за чили кој потекнува од 1958 година

Еспресо

(ФОТО) ТРЕТО ПА МАШКО: Актерот Кирил Трајковски – Максим по третпат стана татко

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Магичен солен ролат во форма на елка

И. Т.
Се вчитува....