9.8 C
Скопје
02:38 - 15 април, 2024

(Фото) Неда Украден ја расплака Јована Јеремиќ: „Достоинството треба да се сочува, пред сè заради детето“

Водителката Јована Јеремиќ утрово за време на Утринската програма која се емитува „во живо“ се расплака.

Нејзина гостинка беше пејачката Неда Украден која отворено проговори за семејството, но и за приватни детали од животот, вклучително и за разводот.

Инаку, Неда била гостинка во емисијата пред се за да го најави претстојниот концерт што ќе се случува на 14 март во Белград.

Сепак, во еден момент се отворила за разводот и колку му помагала на сопругот и по завршувањето на бракот.

Оваа искреност на Неда, ја довела до солзи Јована Јеремиќ.

Принтскрин, Тв Пинк

-Достоинството треба да се сочува, пред се заради детето. Секогаш бев негов пријател, но и тој беше мој. Никогаш не би дозволила некој да каже лош збор против него. Јас најдобро знам кои се неговите маани. Тој беше многу добар човек, голем интелектуалец, за жал во светот на национализмот и примитивизмот… Не се снајде таму и страдаше поради тоа, но не сум јас виновна. Ја задржавме нашата почит еден кон друг. Подоцна во вториот брак доживеа траума, несреќен случај, падна во кома… 40 дена беше во кома. Му помогнав со сите средства. Сакав моето дете да си го има татка си, кого толку многу го сака, исто како што ја сака и тој неа – со треперлив глас изјави Неда.

„Ме расплакавте Неда, како така зборувате, секоја Ви чест…“ – рече Јована низ солзи, а Неда се надоврза.

– Еднаш родител, засекогаш родител. Еднаш пријател, засекогаш пријател.

 

Слични објави

„Нераскинлива судбинска врска“: Астролог ги анализира наталните карти на кралот Чарлс и кралицата Камила

еспресо

Ѓорѓе Давид се врати на местото на несреќата: Пејачот објави дека повторно заминува од Македонија

Еспресо

Почина српска пејачка по борба со ракот на 41 година: Во јануари ѝ рекле дека ѝ остануваат уште 6 месеци живот

Еспресо

(Фото) Хју Хефнер дебело платил за гробот до Мерилин Монро: „Жално е што ја искористи и нејзината смрт“

еспресо

(Видео) Карлеуша го крена на нозе Белград: Излезе да се забавува во тантела и гаќички со накит од 28.000 евра

Еспресо

(Фото) Без шминка, со несредена коса и пижами: Еве како изгледа Емина Јаховиќ додека прави доручек

Еспресо
Се вчитува....