11.8 C
Скопје
16 октомври, 2021

(ФОТО) МИА КОСТОВА: Како сте? Еве сум јас кога ме стига паничен напад…

Македонската водителка и инфлуенсерка Миа Костова отсекогаш важела за личност која нема проблем да сподели приватни и интимни детали од сопствениот живот.

Несомнено е дека Миа има своја „армија“ од следбеници кои љубопитно го следат нејзиното секојдневние, но поради веќе препознатливата брутална искреност за секојдневни теми, од јавниот како и од приватниот живот ги доби симпатиите на нејнзите фанови на социјалните мрежи.

Костова секогаш е искрена кога е во прашање менталното здравје, а притоа и нејзината психолошка состојба. Живееме во бурно и динамично време, а паничните напади се борба со која се соочуваат многу лица незавосно од пол, возраст и секако животно искуство.

Миа со цел да им помогне на сите кои живеат со панични напади, анксиозност, депресивни мисли… отворено зборува на тие теми и споделува како таа се чувствува со цел да допре до сите на кои им е потребна таа поддршка, а притоа и да ги охрабри да побараат помош од стручно лице, семејството и пријателите.

Тоа е обемна и сериона тема на која Миа неодамна проба да допре до многу корисници на социјалните мрежи со вклучување во живо и одговарање на анонимни прашања поврзани со менталното здравје во придружба на гешталт психотерапевт.

Секако, на моменти знае тоа да го пренесе и на интересен и хумористичен начин, а со тоа повторно да ги охрабри сите свои следбеници кои се соочуваат со овој проблем да не се обесхрабруваат и секако да се борат.

Фото: Принтскрин / Instagram

Денес на својот инстаграм профил Миа објави едно видео на кое покажа како се чувствува кога доживуваат паничен напад, но секако во нејзин стил и малку хумор во целата ситуација.

Кога ме стига паничен напад и се прашувам дали ќе умрам на масава, стои во описот на објавата.

 

Слични објави

НЕМА ДА СЕ ЗДЕБЕЛИТЕ!: 5 намирници кои смеете да ги јадете и на полноќ

Еспресо

БЕСТСЕЛЕРОТ ЌЕ ДОБИЕ ТВ СЕРИЈА: Последните денови на Џон Ленон од поглед на неговиот убиец

Ј.К.Д

ТОП СОВЕТ ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Зошто е важно за топење на мастите да сме малку гладни?

Еспресо

ДАЛИ СТЕ ВИЕ МЕЃУ НИВ?: Ова се најљубоморните и најпосесивните хороскопски знаци

Еспресо

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Како да направите совршени ражничи овој викенд

jasmina.kantardzieva

(ФОТО) ЦВЕТЕН РАЈ НА 1.100 МЕТРИ НАДМОРСКА ВИСИНА: Искусна фризерка, „исфризирани“ цвеќиња!

Ј.К.Д
Се вчитува....