23.8 C
Скопје
20:29 - 28 септември, 2023

(Фото) Канје Вест и Бјанка ги разлутија Италијанците: Вакви модни испади се недозволени во католичка земја

46-годишниот американски рапер Канје Вест и неговата 28-годишна сопруга Бјанка Ценсори се уште се во Италија. И покрај критиките од локалните жители за модните избори на двојката, тие не престануваат да се облекуваат екстравагантно или поскромно, за што зборува и нивното последно појавување на улица во Фиренца, пишува Дејли Мејл.

Бјанка се појави во тесна и проѕирна модна комбинација – комплет во речиси месо боја: тесни хеланки и топ со ракави. Градите исфрлени на „ачик“ и долната облека која не е проѕирна, но сепак, од далеку Ценсори делуваше како да е целосно гола. Изгледот го надополни со бели чевли со закосени потпетици. Овојпат наместо руса коса, Бјанка беше со костенова нијанса, а на нејзините усни се „разлеваше“ зачаден кармин.

Што се однесува до Канје, и покрај топлината од 35 степени, тој облече широка црна јакна и панталони. Вест го сокри своето лице обвиткувајќи нешто налик на маица или тенок џемпер околу главата. Наместо чевли, тој облече пар црни чорапи.

принтскрин тикток

Италијанците се гневни на ваквото однесување на двојката, потенцирајќи дека Италија е католичка земја.

Слични објави

Замина легендата на британскиот филм, Мајкл Гамбон ќе го памтиме по улогата на мудрецот во „Хари Потер“

еспресо

„Свадбена забава на прасето Пепа“: Кети Пери се приклучува на актерскиот тим на популарната анимирана серија

Еспресо

Во што треба да вложи труд секој хороскопски знак во текот на октомври?

Еспресо

Нокаут и Брејк ја носат својата акустична магија во Македонската Филхармонија

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Дислексија кај деца – како да им се помогне?

Еспресо

(Фото) Анџелина Џоли поаѓа во нова насока поради децата: „Ова е потфат на самохрана мајка, децата ме научија да живеам поинаку“

Еспресо
Се вчитува....