3.8 C
Скопје
15:22 - 5 декември, 2023

(Фото) Какво тело, каква убавина! Убавицата од Никарагва е Мис Универзум за 2023: Манекенка со факултетска диплома

Во саботата вечерта на 18 ноември во Сан Салвадор се одржа изборот за Мис Универзум 2023, а победи убавата Шинисе Паласиос од Никарагва.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miss Nicaragua (@missnicaraguaof)

На ова престижно натпреварување за убавина учествуваа 84 земји.

Прва придружничка е Тајланѓанката Антонија Порсилд, додека второпласирана е Мораја Вилсон од Австралија. Во најубавите пет влегоа мисицата од Колумбија Камила Авела и Мис Порторико Карла Гилфа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miss Nicaragua (@missnicaraguaof)

Шинис има 23 години, а студирала ПР и комуникација на Централноамериканскиот универзитет во Манагва. Била член и на универзитетската одбојкарска репрезентација, но со години е посветена на својата манекенска кариера.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miss Universe (@missuniverse)

Ова не е нејзин прв избор за Мис; младата убавица победи на натпреварот за Мис тинејџерка Никарагва 2016 и Мис на светот Никарагва 2020 година. Исто така, таа се пласираше во 40-те најубави на изборот за Мис на светот 2021 година.

 

Слични објави

(Видео) Александра Пријовиќ не издржа пред крајот на концертот: Мора ли секоја вечер да плачам?

Еспресо

Почина поранешниот клавијатурист на „Бијело дугме“ Владо Правдиќ

Еспресо

Почина позната порно-ѕвезда: Спиела со повеќе од 80.000 мажи, дечкото ѝ починал пред две недели

Еспресо

(Фото) Шокантно ослабната! Опра Винфри конечно ги победи килограмите: Неверојатно витка во тесен фустан ги освои сите аплаузи

Еспресо

(Видео) Пријовиќ на сцена со Брена и Розга, публиката во делириум: „Тоа е тоа, ајде да се сакаме…“

Еспресо

Ретрограден Меркур ќе ви ги уништи плановите: Четири хороскопски знаци ќе се соочат со измами, разделби, скандали, па дури и со отказ на работното место!

Еспресо
Се вчитува....