19:00 - 20 април, 2024

(Фото) Ана Ивановиќ блесна на Оскарите: Поранешната тенисерка се одлучи за храбар моден потег

Ана Ивановиќ на доделувањето на престижните награди Оскар, одлучи да облече жолт фустан.

На 96. доделување на Оскарите, покрај актерите, внимание привлекоа и бројни познати личности кои исто така дојдоа да го одбележат овој настан.

Меѓу нив беше и српската поранешна тенисерка Ана Ивановиќ, која ја оправда титулата поранешна најубава тенисерка на светот. Таа се појави во придружба на нејзиниот сопруг Бастијан Швајнштајгер, поранешен германски фудбалер, кој дојде во смокинг.

Ана блесна на црвениот тепих во жолт тесен фустан кој ја истакна нејзината совршена фигура.

Ана неодамна стана мајка по трет пат и роди уште еден син, но бременоста воопшто не влијаеше на нејзиниот изглед, поради што многу жени ѝ се восхитуваат.

Фустанот беше долг до подот и исечен така што едното рамо беше голо, косата пуштена на едната страна, а шминката и накитот беа суптилни, но ефективни, токму во нејзиниот препознатлив стил.

Слични објави

Цеца Ражнатовиќ откри кога Анастасија и Немања ќе се венчаат: Еве ги деталите за свадбата на деценијата

еспресо

(Фото) Вака пред смртта Бојана Јанковиќ зборувала за поранешниот сопруг: Мојата крв…

Еспресо

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо
Се вчитува....