Жена Овен – секогаш во потрага по љубовник

Мажите ја обожаваат бидејќи е отворена и динамична, но не ѝ веруваат бидејќи често е опкружена со припадници на спротивниот пол. Нејзиното либидо е жестоко и силно, што доаѓа до израз уште при првиот контакт каде што остава впечаток дека знае што сака.

Таа е екстремно независна, доминантна и енергична, а може да биде и сексуално агресивна и груба. Сака да води љубов на диви начини. Таа е како див ѕвер во спалната соба, разиграна и бестрашна. Смета дека љубовта е животно задоволство и секогаш е во потрага по љубовник, а не „татко“ или „предводник“. Нема проблем да го привлече вниманието на спротивниот пол бидејќи секогаш е во центарот на акцијата. Обично има проблем со штедењето бидејќи лесно троши пари. Нема да толерира некој да ѝ шефува, не поднесува упади во приватноста и често се лути ако партнерот задоцни на состанок.

Сака постојано и во сè да се натпреварува со партнерот и се обидува да го освои кормилото за себе. Нема големи интереси и не вложува големи напори да биде добра домаќинка.

Познати личности родени во знакот на Овен: Мараја Кери, Селин Дион, Џенифер Гарнер, Викторија Бекам, Леди Гага, Сара Џесика Паркер, Рис Витерспун, Кристен Стјуард.

Слични објави

Бев осамена и немав време за мажи! Весна Змијанац прозборе и за голите фотографии од младоста (ФОТО)

Igor

Тајландскиот крал се самоизолирал во хотел на Алпите и си направил харем со 20 жени

Еспресо

Вреди да се посети: „Љубојна” ќе одржи (unplugged) акустичен концерт!

Igor

Поради бојата на кожата поранешната „Спајсица“ ја исфрлиле од луксузен бутик

Еспресо

Даниел Кајмакоски и Ивана Петерс победници во „Твоето лице звучи познато“

Теодора Циклевска

Пиво и вотка за сјај на косата

Igor

Остави Коментар

девет + 19 =

Слични објави

Дивата во проблеми: По откажувањето на венчавката, сега мора на суд! (ФОТО)

Еспресо

Ќерката на најпознатиот ловец на крокодили му ја посветува венчавката на својот татко: Ќе запалиме свеќа во негова чест

Еспресо

Беше фатална убавица, со долгите нозе му го замати разумот и на Том Круз, а денес никој не може да ја препознае (ФОТО)

Еспресо

Влатко Стефановски упати музички поздрав за Италија – слушнете и уживајте! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Вељко Ражнатовиќ сподели досега необјавена фотографија од венчавката!

Еспресо

Алекс Родригез повторно ја запроси Џенифер Лопез и тоа на неочекувано место (ФОТО)

Igor