Водителката Миа Костова ја победи короната: Благодарам на тие што се грижиеа за мене! (ФОТО)

Познатата водителка Миа Костова која неодамна лично ја информираше јавноста преку социјалните мрежи дека е позитивна на КОВИД-19, денес конечно излезе од 20-дневната изолација.

Миа успеа да ги „фати“ зраците на есенското сонце, за кое одбрала исклучителна модна комбинација.

„По 20 дена дневна соба, чувството на допир со сонце и улици е како боите на сликава. Само едно огромно благодарам до сите што бевте тука и сите соработници кои во оваа кратка пауза се грижеа само да сум добра. Помина. Ве сакам“, напиша Миа.

По објавата дека имала контакт со позитивно лице и дека се заразила, Миа Костова беше критикувана од многумина заради непочитување на мерките како носење маска и држење социјална дистанца.

Миа, како и секогаш, немаше проблем да зборува и за ова искуство, демантирајќи ги гласините кои кружеа по социјалните мрежи за нејзиното несовесно однесување.

Костова и овојпат беше достапна за дијалог. Во изминатиот период беше посветена и активна на социјалните мрежи, споделувајќи за својата здравствена состојба, симптомите, терапијата, како и за менталното здравје за време на изолацијата и борбата со вирусот.

Нејзините обожаватели имаа што да ја прашаат, а Миа неуморно одговараше на секое прашање со цел да помогне на луѓето кои се во слична ситуација или имаат некој близок што се бори со истите проблеми.

Слични објави

Нема такво нешто во Србија: Вељко Ражнатовиќ започнува свој бизнис – погледнете за што се работи (ФОТО)

Васко Спасоски

Позната адвокатка ги „запали“ социјалните мрежи (ФОТО)

Igor

Водителката Спенџарска напиша тажна порака на Инстаграм: „Поради смртен случај се повлекувам…“ (ФОТО)

Igor

Четвртина век од смртта на Курт Кобејн

Igor

Хороскопот открива: Овие особини ви се пречка во љубовта!

Слободен печат

СЛОБОДЕН ПЕЧАТ – ИНТЕРВЈУ СО РАСТА: Раперот одговори во какви односи е со Ана Николиќ и откри дали таа ќе дојде на концертот во Скопје! (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

оне × 4 =

Слични објави

Не, ова не е Барбика, ова е Карлеуша! (ФОТО)

Igor

Интересна година за актерот Жарко Димоски: Во време на пандемија се ожени, пееше на „Макфест“ и сними спот со неговата вереница! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Кетрин Зита Џонс и Мајкл Даглас празниците ги прославија во Африка

Слободен Печат

Се сомневаат дека се самоубил: Сценаристот на „Грдата Бети“ пронајден мртов во хотелска соба

Слободен печат

Порасна малото девојче: Антониа Гиговска со храбар и модерен стајлинг (ФОТО)

Igor

„Не може да помине вечер, а да немаме односи“: Овие ѕвезди обожаваат секс, а стапалата им се најголем фетиш! (ФОТО)

Васко Спасоски
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian