ВАЛЕНТИНА ВИЊАЛИ: За да ја засакате кошарката уште повеќе (ФОТО+ВИДЕО)

Вињали има 28 години и во светот на спортот е позната како „најсекси кошаркарка на денешницата“.

Овој пат сподели фотографија на која се гледа како гола лежи на креветот.

Оваа фотка нејзините фанови брзо ја проширија, а го обрна и вниманието на италијанските медиуми.

Валентина е кошаркарка и активно се занимава со овој спорт, но моментно повеќе заработува како топ модел.

View this post on Instagram

Date le recenti e molteplici polemiche et questioni di importanza socio/politiche che mi stanno scassando la uallera tipo: “eh ti fotoscioppi sei sempre stata una cicciamerdaobesa”, “eh lecoscegrosse OMEDEO”, “eh la cellulite satanica”, e tu zia quella pelata (come se fossero dei reati 🤷🏻‍♀️) ecc ecc, volevo semplicemente ribadirvi che non ho fotoscioppato proprio nu cazz ma dopo il grande fratello la mia bilancia segnava un umile +12, che per farvi capire è una quantità di grasso pari a due casse di acqua del supermercato, di quelle che quando salite le scale smadonnate perché pesano. Detto ciò non penso che il mio culo grosso aumenti il buco nell’ozono, inverta l’asse terrestre, o aggravi la guerra in Siria quindi potete dormire sereni. Io sono SEMPRE stata COSÍ e ci sto tornando. Ps: i video non si fotoscioppano, i cervelli bacati nemmeno. Baci e abbraccy

A post shared by Valentina Vignali (@valentinavignali) on

Минатата натпреварувачка сезона настапуваше за екипата на Атена Рома.

Воглавно настапувајќи за италијански клубови, Милано, Сантерамо, Лацио Палаканестро…

View this post on Instagram

RICCIONE IL FILM ⛵️🌊☀️ @instarai2

A post shared by Valentina Vignali (@valentinavignali) on

Слични објави

Ќе се убијам,не смеам да одам таму: Непоканет гостин во домот на Анастасија Ражнатовиќ (ФОТО)

Васко Спасоски

Мараја Кери конечно побара помош за болеста

Igor

Морничави пораки кои би можеле да го уништат Џони Деп – Прво ќе ја удавиме, па потоа ќе ја запалиме!

Еспресо

Јелена Розга во проблеми: Приведен маж кој ја прогонувал и сакал да му биде девојка!

Васко Спасоски

ЕШЛИ ГРЕЈЕМ ГОРДО РУШИ ПРЕДРАСУДИ, но на новите фотографии се забележува НЕШТО ЧУДНО

Igor

Што ќе научи секој хороскопски знак овој септември?

Igor

Остави Коментар

16 − 10 =

Слични објави

Џенифер Лопез и Алекс Родригез не ја кријат заљубеноста! (ФОТО)

Еспресо

Конечно и се исполни желбата: Атиџе од „Медена земја“ ја сними својата прва песна „Покрај река Брегалница“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Ниту најголемите фанови не можат да поверуваат дека на оваа фотка е 50-годишната пејачка (ФОТО)

Еспресо

6 трикови што можат да ви го спасат животот: Еве како безбедно да го запрете автомобилот доколку ви откажат сопирачките!

Еспресо

Ирина Шајк и Бредли Купер конечно се договорија околу старателството!

Еспресо

Го сакате Хари Потер? Ова се места кои морате да ги видите ако патувате во Лондон

Еспресо