ТУРЧИНОТ КОЈ ГО УБИ ШАБАН ШАУЛИЌ ОСЛОБОДЕН ОД ПРИТВОР: Алсин се брани од слобода!

Турчинот Алсин Левент (35) кој е обвинет за предизвикување сообраќајна несреќа во која загинаа Шабан Шаулиќ е пуштен да се брани од слобода, единаесет недели по фаталниот судир во германскиот град Билефилд. Во несреќата загина клавијатуристот Мирсад Kериќ, а кумот на Шабан беше тешко повреден.

На барање на јавниот обвинител, возачот на „Мазда” беше притворен поради можноста за бегство. Според локалните медиуми, ризикот бил во фактот дека Левент нема постојано место на живеење, бидејќи тогаш раскинувал со девојката со која живеел.

Сепак, Турчинот во петокот на судот дал домашна адреса, па судиите оцениле дека нема опасност од бегство. Медиумите објавија дека адвокатот на Левент не сакал да каже во кој град живее неговиот клиент поради смртни закани на социјалните мрежи од фановите на Шаулиќ, кои фотографијата на Турчинот со неговотот име и презиме.

Според обвинението, кога ка предизвикал сообраќајката Левант бил под дејство на алкохол и дрога, а возел без дозвола.

Слични објави

ОВОЈПАТ ПРЕТЕРА: По бизарните стајлинзи и трансформации, на ред е ГОЛА ПОКРАЈ БАЗЕН

Igor

Од новиот спот на Северина ќе плачат сите мајки (ВИДЕО)

Igor

СНИМИЛА МОЗОЧЕН УДАР СО КАМЕРА Само го зела телефонот и вклучила снимање (ВИДЕО)

Igor

Наоми: Прва признав дека сум зависник од алкохол и дрога, ни сега не водам чист живот! (ФОТО)

Igor

Рита Ора побегна на село од коронавирусот

Еспресо

Кејти Холмс на работ на банкрот: Ја продаде луксузната вила за да може да застане на нозе!

Еспресо

Остави Коментар

20 − 10 =

Слични објави

Вежби за холивудски изглед – следете ја Трејси Андерсон (ВИДЕО)

Igor

Шарлиз Терон: Никогаш немав желба да се омажам, немам ниту денес

Еспресо

„Black Sabbath“ почнаа турнеја со нов пејач, „Црвена Јабука“ објави двоен албум и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Цеца побегна од Белград: Мирот го најде тука, а погледнете кој и прави друштво! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Правите стомачни вежби, а нема резултати? Еве зошто…

Igor

Како девојче бев грда, но денеска сум вистинска убавица: Девојката на Кристијано Роналдо е полна со самодоверба! (ФОТО)

Васко Спасоски