Том Хенкс поради сопругата ја смени верата и стана православен! Актерот летува каде што летуваат и Македонците (ФОТО)

Том Хенкс и Рита Вилсон се во брак од 1988 години, а актерот кого публиката 2018 година го прогласи за најдобар во својата професија, поради сопругата ја прифати православната вера.

Парот присуствуваше на премиерата на филмот „ A Beautiful Day In The Neighborhood“, Њујорк, а по нив можело да се забележи колку тие се заљубени.

Фото: Профимедиа

Том поради Рита Вилсон најчесто летува во Грција, а ги прославува и сите православни празници.

Тој со сопругата Рита ги има синовите Чет и Труман, а со поранешната сопруга Саманта, синот Леус и ќерката Елизабет.

Слични објави

Меган Фокс фотографирана со раперот поради кој го остави сопругот и трите деца! (ФОТО)

Васко Спасоски

Џеј Ло и нејзиниот вереник објавија одлична идеја за тренинг во пар: Нејзините стомачни мускули се во прв план! (ВИДЕО)

Еспресо

Џулија Робертс поставува нови модни стандарди: Нејзината маска е апсолутен хит! (ФОТО)

Еспресо

ВООПШТО НЕ Е ЕВТИНО: Колку чини кришката леб која ја појадува Викторија Бекам (ФОТО)

Еспресо

Жешки фотки на Кајли Џенер од дочекот на Нова година: Кога текилата ќе те удри! (ФОТО)

Слободен Печат

Шестмесечен помен на Дивна Карлеуша: Јелена на гробот се појави со нејзинот татко (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

деветнаесет − 6 =

Слични објави

Во брак се 64 години и имаат преку 100 внуци, а ги памтат родендените на сите! (ФОТО)

Еспресо

Тажната приказна за најголемата гробница за починати од коронавирус (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

НЕ МОЖЕ ДА ЈА СКРИЕ СРЕЌАТА: Сека ги откри полот и името на второто бебе

Igor

Актерката Нина Деан кажа „Да“: Наскоро ќе се оствари и како мајка! (ФОТО)

Васко Спасоски

„Плачев во хотел, не можев да се смирам“: Карлеуша за манекенското деби на ќерката (ФОТО)

Igor

ПОПУЛАРНИТЕ СЕСТРИ ОГРАБЕНИ НА МИКОНОС: Крадците точно знаеле што бараат!

Igor