Се огласија организаторите на Евровизија: Дали навистина имало дрога во Зелената соба?

Годинешното Евровизиско шоу ќе остане запаметено по добрата забава, уникатни песни и изведби, но и по бројните скандали. И самата победа на италијанскиот бенд „Måneskin“ беше засенета од бројните ексцеси во духот на рокенролот, но една сцена за време на вклучувањето во живо од арената „Ahoy“ додека траеше соопштувањето на гласовите, крена најмногу прашина…

Откако фронтменот беше обвинет за земање кокаин и дивеење по победата се огласи организаторот на Евровизија, објавувајќи дека истрагата покажала дека немало случај на употреба на дрога во Зелената соба.

Набргу беа повлечени обвинувањата против фронтменот на победничката група Дамиано Давид кој уште од самиот почетокот тврдеше дека станува збор за недоразбирање. Дамиано најпрво ги сподели резултатите од истрагата на својот инстаграм-профил.

Потоа сподели уште една среќна вест.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Damiano David/Måneskin (@ykaaar)

– „Zitti E Buoni“ е на деветтото место на глобалната листа на „Spotify“. Ова е италијанска песна со најголем стриминг во историјата, вакво нешто досега не се случило. Како што ви рековме, рокенролот никогаш не умира – истакна пејачот во објава на својот инстграм-профил.

За потсетување, групата „Måneskin“ ја однесе победата во својата земја по повеќе од 30 години, а следниот натпревар за песна на Евровизија ќе се одржи во Италија.

Слични објави

Три хороскопски знаци кои се најголемите лутковци

Igor

Пет луѓе дадоа отказ поради заканите на Том Круз! Тајната снимка предизвика хаос во екипата на „Невозможна мисија“

Еспресо

СРПСКИ, ХРВАТСКИ, БОСАНСКИ И СЛОВЕНЕЧКИ ИСТОРИЧАРИ И ПРОФЕСОРИ ПОТПИШУВААТ ПЕТИЦИЈА ШТО ЌЕ ЈА ИСПРАТАТ ВО БРИСЕЛ: Стоп за злоупотребата на Македонија од Бугарија!

V. T.

Том Хенкс прво ја зема верата од својата сопруга, а сега доби и државјанство од нашиот сосед

Еспресо

Тајчи ги собра пријателите и го отпеа познатиот хит од Евросонг (ВИДЕО)

Еспресо

КОЛКУ ПОСТАРИ, ТОЛКУ ПОЗГОДНИ: Познати лица кои со годините изгледаат сè подобро (ФОТО)

Igor

Остави Коментар