18.8 C
Скопје
16:25 - 20 април, 2024

Северина јавно го претстави човекот кој ѝ е најголема поддршка: Не го менувам, тој е мојот ветер во грбот!

Северина Вучковиќ иако е миленичка на машкиот пол, досега немала многу среќа во љубовта. По раскинувањето со „кралот на бакарот“ Милан Поповиќ, пејачката се омажи за Игор Којиќ од кој подоцна се разведе.

Додека фаталната музичка ѕвезда со години мами воздишки, многумина се прашуваат дали некој повторно успеал да го освои нејзиното срце, но досега јавноста не дознала за таков маж, а љубовниот живот на Северина Вучковиќ остана непознат.

Сепак, Севе е опкружена дење и ноќе со посилниот пол, а оние кои не би ги заменила за ништо на светот се нејзините колеги од бендот, кои на концертите ѝ ги претставува на публиката по име.

– Слободен, висок, црн, најдобар гитарист на Балканот и пошироко (овогодинешниот победник на Порин за најдобар инструментален албум (изведувач и продуцент) и за продуцент на поп албум на годината) – рече Северина, а потоа го донесе нејзиниот колега на сцената.

Сепак, одличниот гитарист не е единствениот без кој настапите на пејачката не би изгледале исто.

Северина го продолжи своето излагање, а следен кој го привлече вниманието на публиката е нејзиниот тапанар.

– Менувам сѐ, но не и тапанарот. Тој е ветерот во мојот грб, во моите нозе кои сами се движат кога тој игра. Не чука, тој свири на тапани, ги јаде, едноставно е најдобар – воодушевено изјави пејачката, што наиде на аплауз.

Слични објави

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо

Астропрогноза за сабота, 20 април: Вагите да посветат внимание на партнерот, Водолиите да се отворат за нови познанства

еспресо
Се вчитува....