18.8 C
Скопје
16:35 - 20 април, 2024

Сенида нападната во Австрија: Излегол од од автомобил и почнал да ѝ удира шлаканици

Пејачката Сенида Хајдарпашиќ, попозната како Сенида, била физички нападната пред популарен клуб во Австрија, каде што требало да настапи.

Како што дознава „Курир“ од добро информиран извор, кој исто така бил присутен на инцидентот, словенечката ѕвезда била изнесена од клубот пред да излезе на сцената за да разговара со луѓето кои ја чекале да ги реши „проблемите“.

„Сенида пристигна на време и седна зад сцената. Немаше индикации дека таа вечер ќе има некаков скандал. Можеби половина час пред да почне да пее, на влезот од клубот пристигна луксузен автомобил со босанско-херцеговски регистерски таблички. Еден човек излезе од тој автомобил, отиде до влезот од зад сцената и ја повика веднаш да излезе. Таа го направи тоа и им кажа на другите дека ќе се врати наскоро, штом ќе го заврши разговорот. Кога излезе, тој човек ѝ удри шлаканица. Сенида беше толку збунета што не можеше ни да реагира. Тој почна да ѝ вика дека се прави паметна и дека многу добро знае дека ѝ е забрането да пее. Таа се обидуваше да му објасни нешто, но не можеше да најде зборови. Ѝ удри две-три силни шлаканици. Потоа тој ѝ кажа дека ова ѝ е последно предупредување и дека треба да ги извести сопствениците на клубот дека таа вечер нема да може да пее и дека не се чувствува добро. Сенида го направи тоа, а потоа се исплаши и отиде со него во автомобилот“, истакна изворот за „Курир“.

Понатаму, пејачката по неколку дена стапила во контакт со луѓето од клубот и им го вратила депозитот, но и објаснила зошто всушност настанал проблемот.

„Без знаење на тие луѓе, Сенида сама го договорила тој настап во Австрија. Дознале за тоа и веднаш направиле хаос. Австрија е полна со наши луѓе, сите се поврзани и тешко е нешто да се скрие таму. Многу од нив живеат во оваа земја и потребно е само еден повик за некој да дојде и да го реши проблемот на свој начин. Бидејќи однапред зела дел од парите, по неколку дена ги вратила и уште еднаш се извинила што им нанела непријатност на гостите кои дошле да ја слушаат вечерта. Таа вети и дека во првата прилика ќе се врати во тој клуб и ќе ја поправи ситуацијата. Таа вечер наместо неа, диџеј пуштал музика, а на разочараната публика ѝ било кажано дека на Сенида ненадејно ѝ се слошило“, заклучил изворот.

Ова не е првпат Сенида да се најде во ваква ситуација. Имено, таа добидаше закани и кога реши да го смени тимот на соработници, меѓу кои и Буба Корели и Јала Брат, познати по врската со т.н. „естрадна мафија“.

Слични објави

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо

Астропрогноза за сабота, 20 април: Вагите да посветат внимание на партнерот, Водолиите да се отворат за нови познанства

еспресо
Се вчитува....