Принцот Хари и Меган Маркл ги отследија сите од Инстаграм

Принцот Хари и Меган Мркл ги отследија сите луѓе од официјалниот профил на војводата и војвотката од Сасекс на Инстаграм.

На 1 август, фановите на кралското семејство можеби се изненадија кога на нивниот заеднички профил на Инстаграм можеше да се забележи дека не следат ниту едно лице.  Но, тука не постои драма. Тоа е дел од добротворната мисија на кралскиот пар.

„Секој месец, ги менуваме профилите што ги следиме за да потенцираме разни причини, луѓе или организации што прават неверојатни работи за своите заедници и целиот свет“, објаснуваат војводата и војвотката во објавата на Инстаграм.

За август, тие бараат од луѓето да слават инспиративни луѓе во нивните заедници. Ова се поврзува со септемвриското издание на британскиот „Вог“, чиј гостин уредник беше Меган, а кое се фокусира на 15 сили за промени низ целиот свет.

„Некој на кој му се восхитувате, организација која прави неверојатна работа што треба да ја следиме сите, некој што ве инспирира да бидете и да направите подобро (или едноставно прави да се чувствувате добро)“, напишаа Хари и Меган.

Слични објави

Одмара од периките: Кајли Џенер ја покажа својата вистинска коса! (ФОТО)

Еспресо

Најдобрата природна маска за брз раст на косата

Igor

Цеца доби романтичен подарок од мистериозна личност! (ФОТО)

Еспресо

Бредли Купер го освои срцето на новата Бонд девојка!

Еспресо

Во кој период од денот сме најпродуктивни?

Еспресо

Портокаловата дефинитивно е нејзина боја: Џенифер Лопез никогаш не изгледала подобро! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

5 × пет =

Слични објави

Дневен хороскоп за 8 октомври: Бикови, сконцентрирајте се на работата!

Igor

Шармантната Адел успеала да симне 10 килограми со пилатес (ФОТО)

Igor

И СЕКСОТ ЗА ЕДНА НОЌ ИМ Е МНОГУ: Ужасен секс-тренд се шири меѓу младите

Igor

Пробајте да не се насмеете! (ВИДЕО)

Еспресо

РАЗРЕШЕНА ДИЛЕМАТА: Која е разликата меѓу дезодоранс и антиперспирант?

Igor

Не престанува да шокира: Уште еден смел стајлинг на Ешли Греам (ФОТО)

Igor