Ова се ѕвездите од албанската естрада кои ќе постат во Рамазан

Секој припадник на исламската вера, кога доаѓа месецот Рамазан, се обидува повеќе да ги почитува исламските прописи и правила, без разлика која му е професијата.

Меѓу нив има многу јавни личности од албанската естрада како што се пејачи и актери, кои и покрај нивниот преголем ангажман во текот на летните месеци, тие сепак одлучуваат да ја испочитуваат својата вера и да постат за време на месецот Рамазан.

Неколку од тие имиња на албанската естрада кои постеле минатата година и за коишто се верува дека ќе постат и оваа година за Рамазан, според „Газета Експрес“ се Биг Мама, Адриан Гаџа, Шпат Касапи, Џерико, Леонора Јакупи, Виолете Кукај, Чиљета Џилага, Зајмина Васјари и др.

Меѓу познатите актери кои ќе постат во Рамазан се Насер Рафуна и Дардан Гаши.

Меѓу раперите, кои иако имале преголем ангажман, сепак постеле минатата година и ги почитуваат верските обврски и совети, се Ледри Вуља, Дон Арбас, Лирикал Сон, Мс Креша и Голд АГ.

Според „Газета Експрес“ повеќето од споменатите ѕвезди од албанската естрада упатиле честитки за почетокот на месец Рамазан по социјалните мрежи.

Слични објави

„The Pussycat Dolls“ повторно на удар: Гледачите се жалеле поради настапот на Никол и останатите девојки! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Детаљ кој ја откри вистината: КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО НАСКОРО ЌЕ ДОБИЕ НОВ ЧЛЕН (ФОТО)

Igor

ПОЗЛАТЕНИ ЧЕШМИ И 70 СОБИ: Моделот со балканско потекло слави роденден со ГРАНДИОЗНА ЗАБАВА

Igor

Во Босна не веруваат колку гласови добила на изборите инфлуенсерка со 177.000 следбеници!

Васко Спасоски

Добила неверојатна идеја: Што планира ЈЕЛЕНА ЃОКОВИЌ со нејзиното МАЈЧИНО МЛЕКО

Igor

Продавала пилиња на пазар! Ова не сте го знаеле за снаата на Цеца! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

три × три =

Слични објави

Тијана Дапчевиќ пред 25 години: На оваа фотка ниту сестрата Тамара не би ја препознала (ФОТО)

Васко Спасоски

Адријана Лима со оваа фотка го воодушеви светот: Прекрасна е! (ФОТО)

Igor

Познати личности кои ја одбија главната улога во „Умри машки“, а помеѓу нив и еден од најпознатите пејачи на сите времиња!

Еспресо

Најголемите заблуди за хороскопските знаци во кои сите веруваат!

Еспресо

Меган Маркл и принцот Хари со совети за тоа како да се издржи во изолација за време на коронавирусот

Еспресо

Биба Додева е позитивна на коронавирус: Со внукот си игра преку стаклото на прозорецот

Васко Спасоски