19.8 C
Скопје
02:13 - 16 јули, 2024

Ова се ѕвездите од албанската естрада кои ќе постат во Рамазан

Секој припадник на исламската вера, кога доаѓа месецот Рамазан, се обидува повеќе да ги почитува исламските прописи и правила, без разлика која му е професијата.

Меѓу нив има многу јавни личности од албанската естрада како што се пејачи и актери, кои и покрај нивниот преголем ангажман во текот на летните месеци, тие сепак одлучуваат да ја испочитуваат својата вера и да постат за време на месецот Рамазан.

Неколку од тие имиња на албанската естрада кои постеле минатата година и за коишто се верува дека ќе постат и оваа година за Рамазан, според „Газета Експрес“ се Биг Мама, Адриан Гаџа, Шпат Касапи, Џерико, Леонора Јакупи, Виолете Кукај, Чиљета Џилага, Зајмина Васјари и др.

Меѓу познатите актери кои ќе постат во Рамазан се Насер Рафуна и Дардан Гаши.

Меѓу раперите, кои иако имале преголем ангажман, сепак постеле минатата година и ги почитуваат верските обврски и совети, се Ледри Вуља, Дон Арбас, Лирикал Сон, Мс Креша и Голд АГ.

Според „Газета Експрес“ повеќето од споменатите ѕвезди од албанската естрада упатиле честитки за почетокот на месец Рамазан по социјалните мрежи.

Слични објави

(Фото) Ќерката на Здравко Чолиќ провоцира: Уна се фотографираше топлес, задникот во преден план

Еспресо

(Фото) „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо
Се вчитува....