НИКАДЕ БЕЗ МАЧКИТЕ: Оскаровката има посебна врска со своите миленичиња

Оскаровката Никол Кидман, покрај своите улоги, позната е и по нејзината љубов и поврзаност со двете мачки, Џинџер и Сноу.

Во едно интервју таа изјавила дека чувствува дека со нив има силна и нераскинлива врска. Затоа и секогаш ги носи со себе, а на минатогодишниот филмски фестивал во Колорадо тие прошетале со неа и на црвениот тепих.

Никол тврди и дека своите миленичиња ги носи со себе кога оди на долги пешачења.

Двете мачиња ги чува на својата фарма во Нешвил, каде има и кокошки и риби. За прошетка, мачките ги носи во транспортер во форма на ранец, кој тие го обожаваат и самите „скокаат“ во него и бараат да се шетаат.

Сепак ова не им се допаѓа на активистите за заштита на мачките, според кои за да ѝ биде удобно, мачката мора да има доволно простор да застане на четири нозе или целосно да легне.

View this post on Instagram

Happy #LoveYourPetDay!

A post shared by Nicole Kidman (@nicolekidman) on

Слични објави

Ирина Шајк забележана како излегува од станот на Бредли Купер, но на неа има промена: Дали манекенката е бремена? (ФОТО)

Еспресо

Серена Вилијамс за Меган Маркл: Никогаш не сум слушнала за неа, не ја познавам (ВИДЕО)

Еспресо

Леди Гага го ТЕШИ Бредли Купер после раскинувањето со Ирина Шејк

Igor

Претпладне се раѓаат оптимисти, а попладне бунтовници

Igor

Не се знае од кој агол е поубава: Новата девојка на Нејмар е Хрватка, а кога ќе ја видите ќе ви застане срцето! (ФОТО)

Igor

Здрав десерт кој „сам“ се подготвува (РЕЦЕПТ)

Igor

Остави Коментар

четиринаесет − три =

Слични објави

Кралицата ја соопшти својата одлука: Транзитен „Мегзит“, а повеќе би сакала тоа да не е така!

Еспресо

Емили Ратајковски го очекува првото дете?

Igor

Јелена Карлеуша веќе не го „следи“ Боки 13 на Инстаграм (ФОТО)

Igor

Големиот хит на групата „Квин“, „We Are The Champions“ стана „You Are The Champions“ во чест на здравствените работници (ВИДЕО)

Еспресо

Прва заедничка фотографија од Тајланд: Анастасија и Ѓорѓе уживаат на базен, а нејзиниот израз на лицето многу кажува! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дали сте обожаватели на турските серии? Погледнете кој пејач од Македонија ја прави нивната музика (ВИДЕО)

Igor