НАЈУБАВИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА ВО АПРИЛ – МЕГА ИНСТАГРАМ-ГАЛЕРИЈА (I ДЕЛ)

Македонска природа, зеленило, скопски приказни и брутална архитектура, под сино небо и розови облачиња… Дека се е убаво во арпил ни докажуваат сите фотографии кои ги репостиравме од Вашите инстаграм-профили!

Ова е прв дел од компилацијата, а следуваат втор дел (утре во 14 часот) и трет дел (четврток во 14 часот).

Доколку ја пропушти првата розова инстаграм-галерија, кликни тука и стопи се во убавините на расцутената природа низ Скопје и Републиката.

За да се најдеш на нашата следна листа, заследи го нашиот инстаграм-профил и тагни не.

Разгледница од Крива Паланка @robkrst

Скопско изгрејсонце @olivernasteski

Расцутен Охрид @j0vanoski

Брутално добро зајдисонце, Скопје @anastazijam

Магична ноќ, Гевгелија @novakovdimitar

Сончево во Центар, Скопје @jov_save

Верверичка во Градски Парк, Скопје @ste4o

View this post on Instagram

🐿 Верверичка во #ГрадскиПарк, #Скопје⁣⁣ 💚⁣ ⁣⁣⁣ 📸 @ste4o ⁣⁣⁣ ⁣ 👉 Овие убавини се истите кои глобалното загадување (генерирано од НАС, ЛУЃЕТО) полека – но сигурно, се убиваат. ⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣ 🍃 Придружи се на час во природа со @fridaysforfuture_skopje, биди и ти дел од глобалното движење и помогни и на нашата република и планета Земја во борбата против климатските промени! #НеБидиЃубре и дојди позади Кермес, Градски Парк – 13 часот! ⁣⁣⁣ ⁣⁣

A post shared by СП. (@slobodenpecat) on

Караниколичко Езеро, Шар Планина @markodzambazoski

View this post on Instagram

🇲🇰 Reposted • @markodzambazoski Караниколичко езеро, поглед од врв Караникола (2409 мнв.). Душата исполнета, градите прочистени, телото одморено. 🙃 #rebornphoto #instagraphytk #revoshot #vscobalkan #natureloversmacedonia #инстаграмџии #фотонанеделата #фотонаденот #истражијамакедонија #exploremacedonia #macedonia #thebestofmacedonia #nikon #themacedonianlife #karanikola #šarplanina #mountainclimbing #vsco #nature #travel #adventure #explore #pixelpanda #lake #natgeo #natgeobalkan #natgeotravel #killergrams #ilovehikingmacedonia #неистраженамакедонија

A post shared by СП. (@slobodenpecat) on

Архи-зајдисонце, Скопје@stef_mef

View this post on Instagram

🇲🇰 #Скопје ⁣⁣ ⁣⁣ 📸 @stef_mef ⁣⁣

A post shared by СП. (@slobodenpecat) on

Мистична Галичица @love__nature__love__nature

Саат кула, Битола @viktorijanikolovskamk

На точак и во Градски! @ema_tm

На точак, плажа Далјан, Охрид @amer.dem

Козјак од дрон @fmihajlov

Окото на ГТЦ, Скопје @borchepopovski

Блејд Ранер тонови во Скопје @cokrevski

View this post on Instagram

🇲🇰 #Скопје 👀⁣ ⁣ 📸 @cokrevski ⁣ ⁣

A post shared by СП. (@slobodenpecat) on

Убавец на Патишка Река @tstojanovski

Руинирана тврдина кај Маркови кули, Прилеп @dare_d2

Скопско Кале @jov_save

Хоризонт Костурница, Велес @alexandartrpevski

Слични објави

Добро искомбинирани бои и две машнички во косата – Цеца го прифати предизвикот (ФОТО)

Еспресо

Сопругата на фудбалерот Лука Јовиќ, Софија објави слика како го дои нивниот наследник! (ФОТО)

Васко Спасоски

Почина познатиот глумец од „Сопранови“, синот порача: Никој не беше ПОДОБАР од тебе тато! (ФОТО)

Igor

Мала астро школа: Бегате ли од реалноста?

Igor

Познатата италијанска пејачка има 85 години и лице кое е екстремен пример на пластичната хирургија – Се појави на Санремо и ги занеме сите (ФОТО)

Еспресо

Ниту заштитна маска не го го спречи Бен Афлек да „ужива“ во пороците (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

2 + Осумнаесет =

Слични објави

СО СВОИТЕ ГРИМАСИ ГО НАСМЕА ЦЕЛИОТ СВЕТ: Синот на Рожер Федерер на Вимблдон ги привлече сите погледи (ФОТО)

Igor

ФОТО: Одлично стилизираната дама во зрели години се облекува токму вака – Ненадминливите модни изданија на Шерон Стоун!

Еспресо

ОТВОРЕНО ЗА ТРАУМАТА: Беквалац доживеала ужасно искуство со една позната ѕвезда

Igor

Бразилката Алесандра Амброзио позираше во бикини (Фото)

Еспресо

Фантастичен стајлинг на Маргот Роби! Фармерки што им стојат на сите (ФОТО)

Igor

Принцот Хари луто и нареди на војвотката, Меган за малку не се расплака (ВИДЕО)

Igor