НАЈГОЛЕМИОТ КАВАЛЕР ВО КАН: Џентлменски гест на Шнајдер

Канскиот фестивал оваа година ни покажа низа разголени стајлинзи, едно запросување, но најголем впечаток остави актерот Нилс Шнајдер и неговиот кавалерски гест.

На премиерата на филмот „Sybil“ сите погледи биле насочени кон овој млад пар, кога Шнајдер на својата девојка ѝ помогнал да ја заврзе врвката на сандалата, бидејќи Вирџинија Ефири поради претесниот фустан не можела да се наведне.

И додека на повеќето мажи би им било срам да го направат тоа, особено пред објективите на црвениот тепих, Шнајдер покажал дека џентлменството сè уште постои и без размислување ѝ помогнал на својата девојка.

View this post on Instagram

حادث فرجيني إفيرا يشعل أضواء المصوّرين في #مهرجان_كان ▪️بدأ كل شيء على ما يرام: كانت الممثلة البيلجيكيّة فيرجيني إفيرا تشع في ثوبها الأسود المطرّز من توقيع Giorgio Armani والذي هو مشرق مثل أقراطها، خاصة وأنها كشفت لهذه المناسبة عن ساقيها اللتين لا نهاية لهما، منتعلة حذاء بكعب عالٍ. إلا أنه بعد أن أسرت أنظار المصورين بأناقتها، بدأت الممثلة تنحني، لتواجه بوضوح مشكلة تتعلّق بصندلها المفتوح والمزيّن بشرائط على الكاحل. حاولت الممثلة تجنب السقوط وعدم التعثّر بأشرطة صندلها، فجلست على أدراج "كانّ"، ولكن حبيبها الجنتلمان الممثل الفرنسي #NielsSchneider أتى لمساعدتها في ربط الشرائط بزخم رومانسي مؤثر، في مشهد يقرّب روابط الحبيبين اللذين هما في حالة حب. المصوّرون لم يتأخروا عن أخذ هذه اللقطات الرومانسية. #virginieefira #armani @armani #cannes #cannesfestival #cannesfilmfestival #fashion #Dress #look #موضة #ازياء #Beauty #model #celebrity #LifeStyle #RedCarpet #dresses #dress #fashion #AnnaharLifeStyle #Annahar #AnnaharMediaCorp @annaharnews

A post shared by Annahar Lifestyle (@annaharlifestyle) on

Слични објави

Ештон Кучер се разголе пред сопругата, а за тоа имаше уренебесна причина (ВИДЕО)

Слободен печат

Кралицата Елизабета во тотална изолација – Ниту семејството не смее да и се доближува!

Еспресо

СОЧНИ ДЕТАЛИ: Зошто Меган се разведе и што барала од сопругот во случај на бременост?

Igor

Познатата терапевтка советува: Во овој случај НЕВЕРСТВОТО подобро да го СОКРИЕТЕ!

Igor

Погледнете како познатата српска манекенка се бори со коронавирус: Мие раце од златна чешма! (ФОТО)

Еспресо

БРЕД ѝ порачал на АНЏЕЛИНА: Потпиши ги документите или ќе платиш

Igor

Остави Коментар

седум + 3 =

Слични објави

Без срам: Хајди Клум се сонча гола дома! (ФОТО)

Васко Спасоски

Се огласи Том Хенкс откако заболе од коронавирусот

Еспресо

Дали ќе ја препознаете пејачката? Еве како таа се штити за време на пандемијата (ФОТО)

Еспресо

Сексапилната Алексис е убавица која сигурно ќе ви го одземе вниманието (ФОТО)

Еспресо

Каролина Гочева го прослави 40-от роденден: Не е важно колкав е кругот, туку кој е во него! (ФОТО)

Еспресо

Вкусна и брза салата од боранија (РЕЦЕПТ)

Igor