24.8 C
Скопје
15:13 - 13 август, 2022

(Фото) Модни близначки: Премиерката на Нов Зеланд го „позајми“ фустанот од Кејт Мидлтон за средба со Борис Џонсон

Џасинда Ардерн, премиерката на Нов Зеланд, се појави во бел миди фустан со нагласена јака и „високи“ џебови на предниот дел, за време на нејзиниот официјален состанок со Борис Џонсон.

Фустанот е од Емилија Викстед, една од омилените дизајнерки на Кејт Мидлтон.

И – не е чудо што Кејт веќе истиот модел го носеше, уште во 2016 година.

И изборот на чевли е идентичен – во бела нијанса. А и формата на косата, во нежни бранови, е речиси иста.

Очигледно дека премиерката на Нов Зеланд „играла“ на проверена варијанта што се однесува до модниот избор. Што може да биде полондонски дрес-код за посета на Џонсон, од дрес-кодот на Мидлтон.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Voice of America (@voanews)

И тоа не е се. Премиерката не го посетила само Џонсон, туку имаше средба и со принцот Вилијам. Само што за оваа прилика облекла друг фустан, па принцот се спасил од „дежа ву“. 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jacinda Ardern (@jacindaardern)

Слични објави

Познато е кој англиски град има најголема шанса да ја организира Евровизија 2023, Лондон не е меѓу 7-те кандидати

Еспресо

Цеца го откажа концертот во Црна Гора: „Единаесет човечки животи неповратно згаснаа за неколку минути“

Еспресо

Лоша здравствена состојба на Салман Ружди: „најверојатно ќе го изгуби окото, нервите на раката му се отсечени, а црниот дроб е погоден и оштетен“

Еспресо

Попоски предупредува на голема претпазливост – ИЗРАЗЕНО НЕВРЕМЕ, еве кога (и во Скопје)

Еспресо

Лекарите открија зошто умираат вакцинираните лица кои се инфицираат со коронавирус

Еспресо

Случај Салман Ружди: Полиција пред домот на уапсениот во Њу Џерси; соседите вознемирени: „Во шок сме!“

Еспресо
Се вчитува....