Меган Маркл го прекрши застареното модно правило (ФОТО)

Војвотката Меган Маркл и принцот Хари ја посетија меморијалната градина „Поле на сеќавањата“ по повод одбележувањето на Денот на сеќавање на жртвите од Првата светска војна.

Profimedia

Меган за овој настан одбра темни бои, а со својата модна комбинација прекрши едно застарено модно правило. Се работи за комбинација на црната и темносината боја, која долго се сметаше за моден гаф, но Меган сега докажа дека овие две бои заедно изгледаат одлично.

Во волнениот темносин капут со црн каиш под кој се наѕира долниот дел од фустанот, Меган изгледаше елегантно, а за целосниот впечаток дополнително придонесоа и црните кожни чизми до колена со стабилна потпетица.

Како и секогаш, војвотката внимаваше на сите детали, па изгледот го надополни со црни кожни ракавици и асиметричен шешир со машна.

Profimedia

Слични објави

Почина момчето на Моника од серијата „Пријатели“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Мерлин Монро и Лоренс Оливије не се поднесувале: Никогаш не му простила што ѝ рекол да биде секси (ФОТО)

Еспресо

Стопете ги мастите со овие 20 кардио вежби (ВИДЕО)

Igor

Шакира не губи време во изолација: Пејачката заврши курс на филозофија на познатиот Пен универзитет (ФОТО)

Еспресо

Миг Џегер се чувствува многу подобро по операцијата на срцето

Igor

Карантински жежок танц на Марјана Станојковска (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

20 − оне =

Слични објави

На крајот од 90-те беше секс-симбол, а денес Кристина има 38 години, погледнете како изгледа! (ФОТО)

Igor

Почина Мања од Дисциплина Кичме

Igor

Бритни Спирс им возврати на луѓето кои ја исмејуваа за фотографиите што ги објавува! (ФОТО)

Еспресо

Актерот зад решетки – Џони Ортиз обвинет за обид за убиство

Еспресо

Видео хороскоп 16 јули 2019, вторник

Igor

ШАРЛИЗ ТЕРОН: Холивуд ти удира шлаканица кога почнуваш да старееш

Igor