Марк Џејкобс се венча со својот партнер

Модниот дизајнер Марк Џејкобс ја официјализираше својата врска со партнерот Чарли Дефранческо.

Тие стапија во брак на раскошна церемонија во Њујорк. На прославата присуствувале многу ѕвезди од естрадата и модната индустрија, меѓу кои и Кејт Мос, Наоми Кемпбел, Каја Гербер, Емили Ратајковски, Рита Ора и Ана Винтур.

Марк и Чарли се во врска од 2015 година. Чарли е поранешен модел.

Слични објави

Дејвид Бекам се облече како Елтон Џон и ги воодушеви фановите (ФОТО)

Igor

Хороскопските знаци и парите: Кој троши, а кој штеди?

Igor

СПЕЈСИ ПО ДВЕ ГОДИНИ ПАУЗА: Ме искористија, животот ми заврши (ВИДЕО)

Igor

Ова го може само тој! Чола успеа да направи нешто што колегите од Балканот може само да сонуваат!

Igor

Игор Џамбазов: Девет дена не излегов од соба на одмор во Грција (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Кажи ми какво вино пиеш, ќе ти кажам каков ти е карактерот

Igor

Остави Коментар

1 × 4 =

Слични објави

Нова песна и спот: Два Бона за новото видео ја ангажираа скопската барбика (ВИДЕО)

Igor

Бекамови заљубени и по 20 години брак: По крштевањето на децата славеле и танцувале до утрото! (ФОТО)

Анита Митровска

Заврши 11 сезона на „Еден на Еден“: Во последната емисија ќе ја видите екипата на едрење по грчките острови! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Се вери Лана Дел Реј: Момчето го запознала онлајн, преку апликација за состанување!

Милена Ризовска

ФОТО: Џејмс Бонд се пензионира! Новиот агент 007 ќе биде Афроамериканката Лашана Линч

Васко Спасоски

Не е Кардашијан, Шарлиз, Анџелина… Новата девојка на Бред Пит е духовен гуру!

Igor