Мајли Сајрус ја запали сцената во Приштина (ФОТО+ВИДЕО)

Светски познатата пејачка Мајли Сајрус синоќа се појави на сцената на фестивалот „Sunny Hill“, кој се одржува во Косово и приреди вистински спектакал.

Таа испеа неколку од нејзините најпознати песни, додека ја „запали“ атмосферата со изведбата и сценскиот настап.

Мајли ги поздрави сите свои обожаватели на Косово, особено нејзината пријателка Дуа Липа, која исто така придонесе за нејзиното присутво на сцената во Приштина.

Во меѓувреме, Дуа со семејството и блиските пријатели престојуваше во зоната ВИП, каде уживаше во настапите на колегите.

Облечена во црни кожни панталони и кратка блуза, Сајрус изгледаше примамлива за очите на илјадници обожаватели.

Публиката кулминираше кога таа го изведе хитот „Wrecking Ball“, како и популарните песни „We can’t stop“, „Malibu“, „Mother’s Daughter“ и други, пренесува Телеграфи.

Фото: Телеграфи
Фото: Телеграфи
Telegrafi

Miley Cyrus në Prishtinë

Publiée par N’Rm I sur Vendredi 2 août 2019

Слични објави

ПОЗАЈМУВАЛА ПАРИ ЗА ДА ГО СПАСИ: Пејачката минала низ пекол поради сопругот

Igor

Режисерот Таика Ваити го откри почетокот на продукцијата за филмот „Thor: Love and Thunder“

Еспресо

Шарлиз Терон го нападна Стивен Сегал: Ти дебел и смешен и не си никаков борец!

Еспресо

Познатата актерка рече „ДА“ по втор пат!

Слободен Печат

Морничави пораки кои би можеле да го уништат Џони Деп – Прво ќе ја удавиме, па потоа ќе ја запалиме!

Еспресо

Лавот денеска ќе има успех на работа, Стрелците ќе доживеат голема љубов

Igor

Остави Коментар

18 + 11 =

Слични објави

ЛЕЖЕРНО ИЗДАНИЕ: Сите се вртеа по Синди и Каја во Њујорк (ФОТО)

Igor

БРИЖИТ МАКРОН ВО МЛАДОСТА: Како изгледала некогаш првата дама на Франција (ФОТО)

Igor

Град на духовите: Некогаш богато место кое го „проголтала“ немилосрдната природа (ВИДЕО)

Еспресо

Сергеј Четковиќ покажа што прави во домот – Неговата порака ќе допре до многумина (ВИДЕО)

Еспресо

Што кажува вашата профилна фотографија за вас?

Еспресо

Најскапи градови за живот во светот во 2020 година

Еспресо